18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest wyrok, ale to nie koniec

Błąd pielęgniarki. Pacjentka nie żyje

20.01.2022  10:56
Pielęgniarka w Poznaniu się pomyliła. Tragiczna śmierć pacjentki
Pielęgniarka w Poznaniu się pomyliła. Tragiczna śmierć pacjentki Fot: Medicimage/UIG/EAST NEWS

Polska pielęgniarka doprowadziła do śmierci młodej kobiety. Doszło do tragicznej w skutkach pomyłki przy podawaniu dawki leku. Czy morderczyni będzie musiała zapłacić rodzinie zmarłej kobiety prawie 2 mln zł odszkodowania?

W Polsce trzeba mieć niezłe zdrowie żeby chorować, a leczenie grozi śmiercią. Niestety, doszło do kolejnej tragedii. W 2019 roku w klinice medycyny naturalnej zmarła 36-letnia Anna. Przyczyną śmierci okazał się błąd pielęgniarki, która podała niewłaściwą dawkę leku. Zmarła kobieta osierociła 8-miesięczne bliźnięta. Co prawda zapadł już wyrok w tej sprawie, ale to jeszcze nie koniec kłopotów pielęgniarki.

Błąd pielęgniarki, śmierć pacjentki. Zła dawka leku

Pielęgniarka Lucyna P. została skazana na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Rodzina zmarłej Anny złożyła jednak pozew do sądu, domagając się zadośćuczynienia od Lucyny P. i kliniki. Mąż pani Anny i jej dzieci mają w sumie otrzymać 1,8 mln zł. 

Radio ZET przypomina, że pani Anna leczyła się u wielu specjalistów, ale żaden nie potrafił jej pomóc. Szukała pomocy w prywatnych placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu trudnych chorób. W Gdyni otrzymała pierwszy wlew dożylny z witaminami, a kolejne przyjmowała w Warszawie i Poznaniu. To właśnie w tej ostatniej placówce pielęgniarka podała 36-latce toksyczną dla ludzkiego organizmu dawkę substancji i doszło do śmierci na skutek ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej.

W klinice w Poznaniu żona była 4 razy. Wlew podawał jej ratownik medyczny. Ostatnim razem zrobiła to pielęgniarka. Wtedy się pomyliła – opowiedział mąż zmarłej kobiety. (radiozet.pl)