18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czort tenisowy

Boris Becker skazany. Tenisista w sądzie próbował odbijać piłeczkę

Wojciech Kozicki
29.04.2022  20:27
Tenisista Boris Becker do więzienia. Sportowiec skazany
Tenisista Boris Becker do więzienia. Sportowiec skazany Fot: AP/Associated Press/East News

Skandal i szok w świecie sportu. Właśnie potwierdzono, że zapadł wyrok i ostatecznie skazany został słynny tenisista Boris Becker. Sąd w Londynie skazał legendarnego sportowca na odsiadkę w więzieniu! Został uznany za winnego czterech z 24 zarzutów, a na jaw wychodzę jego kolejne machlojki i brudne sprawy.

Boris Becker to legendarny tenisista, który dla wielu adeptów tego sportu był idolem. Autorytet nagle jednak upadł i sięgnął bruku. Był wzór do naśladowania, a jest już tylko moralne bagno. Sześciokrotny zwycięzca Wielkiego Szlema okazał się zwykłym oszustem i poniesie za to karę. Sąd w Londynie skazał Borisa Beckera za ukrywanie majątku po ogłoszeniu bankructwa. 54-latek posiedzi w więzieniu 2 lata i 6 miesięcy.

Boris Becker skazany. Tenisista-oszust trafi do więzienia

Mistrz tenisa ziemnego ogłosił bankructwo w 2017 roku i był wówczas zobligowany, by ujawnić wszystkie swoje aktywa. Niemiec mieszkał w Wielkiej Brytanii, gdzie mataczył i łamał prawo upadłościowe, by nie spłacać swoich długów. W sumie usłyszał 24 zarzuty, a proces ruszył w 2022 roku. Udowodniono Beckerowi, że m.in. ukrywał nieruchomości i kwotę ok. 1,8 mln funtów. Nie przekazał także swoich trofeów zdobytych w Wimbledonie i Australian Open. W sumie był winny wierzycielom ok. 50 milionów funtów. Co więcej, brytyjski sąd zgromadził dowody świadczące, że Niemiec "wyprał" blisko pół mln euro ze swoich aktywów, transferując je m.in. na konta swoich byłych żon. Wyszło też na jaw, że pomimo jego kłopotów finansowych Becker wydał m.in. około 40 tys. funtów na operację kostki w prywatnej klinice.

Becker miał zatajać fakt, że jest właścicielem posiadłości w Leimen. Niemiec miał też ukryć pożyczkę, którą zaciągnął w banku w Liechtensteinie na 825 tys. euro, a także udziały w firmie zajmującej się danymi osobowymi o wartości 75 tys. euro – pisze Onet.pl.

Warto przypomnieć, że w trakcie swojej kariery ogłoszony bankrutem tenisista miał zarobić ok. 40 mln funtów. Większość jego majątku pochłonęły rozwód z jego pierwszą żoną Barbarą Becker, alimenty na dzieci i "kosztowne zobowiązania wynikające ze stylu życia", w tym wynajmowany za 22 tys. funtów miesięcznie dom w Wimbledonie.

Becker w 1985 r., w wieku 17 lat, został najmłodszym zwycięzcą Wimbledonu w grze pojedynczej. W ciągu swojej kariery (w latach 1984-1999) zwyciężył w sześciu wielkoszlemowych turniejach (AO 1991 i 1996, Wimbledon 1985, 1986 i 1989, US Open 1989), trzy razy w zawodach ATP Finals i przez 12 tygodni był liderem światowego rankingu singlistów – przypomina portal Sportowe Fakty.

Media już zapowiadają, że Boris Becker będzie mógł wyjść z więzienia wcześniej. Za dobre sprawowanie może wyjść na wolność po upływie połowy kary, a resztę wyroku spędzi pod nadzorem kuratorskim.

Czytaj także