18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie jest Jacek Jaworek?

Potrójne morderstwo. Sprawca na wolności, trwa obława

Wojciech Kozicki
12.07.2021  08:03
Borowce. Potrójne morderstwo. Sprawca na wolności, trwają poszukiwania
Borowce. Potrójne morderstwo. Sprawca na wolności, trwają poszukiwania Fot: KAROL SEREWIS/East News

Potworne morderstwo w Borowcach. Podejrzany Jacek Jaworek zabił 3 osoby strzałami z broni palnej. Trwają poszukiwania, a policja prowadzi wielką obławę. Morderca wciąż pozostaje na wolności.

Morderstwo w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim. W nocy z piątku na sobotę policjanci zostali wezwani do awantury domowej w domu jednorodzinnym. Na miejscu znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17 letniego syna. 13-letni chłopiec uratował się, ponieważ ukrył się u rodziny. Sprawca pozostaje na wolności.

Potrójne morderstwo w Borowcach. Morderca na wolności

W niedzielę wieczorem mł. asp. Kamil Sowiński z zespołu prasowego częstochowskiej policji potwierdził w rozmowie z PAP, że podejrzanego Jacka Jaworka wciąż nie udało się schwytać, ale "poszukiwania trwają nieprzerwanie, na miejsce wciąż dysponowane są odpowiednie siły i środki". Dodał, że policja otrzymuje wiele sygnałów o możliwym miejscu pobytu podejrzanego, ale jak na razie żaden z nich się nie potwierdził.

Każdy sygnał jest sprawdzany, co również często powiększa obszar, gdzie prowadzone są poszukiwania - oświadczył Sowiński. (Interia.pl)

W poszukiwaniach biorą udział przewodnicy z psami tropiącymi i funkcjonariusze policji konnej. Komenda Główna Policji udostępniła także drony oraz mobilne centrum wsparcia poszukiwań, czyli specjalny wóz, do którego trafiają sygnały z urządzeń nawigacyjnych. Jak na razie szczegółowo przeszukano około 300 hektarów w pobliżu wsi Borowce. W akcji bierze udział ok. 100 policjantów.

Podejrzewany o potrójne zabójstwo jest 52-letni brat zamordowanego właściciela domu, Jacek Jaworek, który od jakiegoś czasu mieszkał wspólnie z nim i jego rodziną. W sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego. Alert w tej sprawie rozesłało także do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą województw - śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – podaje Radio ZET.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.