18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aż się włos na głowie jeży!

"Detektyw" Krzysztof R. przed sądem. Grozi mu więzienie!

Wojciech Kozicki
03.09.2020  13:27
Maja Plich martwi się o męża? Krzysztof R. może trafić do więzienia
Maja Plich martwi się o męża? Krzysztof R. może trafić do więzienia Fot: Polska Press/PAWE/East News

Były detektyw Krzysztof R., którego żoną jest Maja Rutkowski, działał bez licencji detektywistycznej i myślał, że włos mu z głowy nie spadnie? A jednak, stanie przed sądem w Łodzi, a Prokuratura Łódź Polesie zamierza go oskarżyć. Polski Chuck Norris może trafić do więzienia!

Były detektyw Krzysztof R. przed sądem. Jak podaje Radio ZET, łódzka prokuratura chce oskarżyć go o prowadzenie działalności detektywistycznej bez licencji. Jeśli okaże się winny, to będzie mu łyso – może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Rozprawa będzie toczyła się przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia. Oczywiście popularny stróż prawa twierdzi, że jest niewinny.

Były detektyw Krzysztof R. i kara za brak licencji - będzie proces?

Prokuratura Rejonowa Łódź Polesie skierowała do sądu akt oskarżenie przeciwko Krzysztofowi R. za czyn z art. 46 ust. 2 ustawy o usługach detektywistycznych. Konkretnie o prowadzenie działalności detektywistycznej bez wymaganej licencji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch – podaje radiozet.pl

Dziennik Łódzki napisał, że „detektyw” śledził oszustkę, która podawała się za sędzię, o czym rzekomo informował policję. Prokuratura twierdzi, że „zachowywał się wówczas jak detektyw”. Krzysztof R. twierdzi natomiast, że działał pro publico bono, a policjanci z Retkini się skompromitowali. Zapowiedział, że złoży wniosek o umorzenie sprawy i nie boi się ewentualnego procesu, gdyż znajdował się wśród osób mających licencję detektywistyczną.

Dziennik Łódzki przypomina, że chodzi o sprawę 41-letniej łodzianki, która miała wyłudzać pieniądze i zastraszać swoje ofiary. Twierdziła, że jest sędzią i powoływała się na wpływy w Urzędzie Miasta i Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze