18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chciała zabić dziecko?

Noworodek z przeciętą szyją. Matka ma 14 lat

Wojciech Kozicki
27.09.2022  09:14
Chojnice. Noworodek z przeciętą szyją, matka ma 14 lat
Chojnice. Noworodek z przeciętą szyją, matka ma 14 lat Fot: Marek BAZAK/East News

Chojnice i noworodek w szpitalu. Dziecko trafiło do szpitala z groźną ciętą raną szyi. Okazuje się, że matka dziecka ma 14 lat i „nie ma z nią logicznego kontaktu”. Czy nastoletnia matka próbowała zabić własne dziecko?

Do szpitala w Chojnicach na Pomorzu trafił noworodek z raną ciętą szyi. Okazało się, że urodził się rano. W rozmowie z portalem Czas Chojnic Piotr Wroński, zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach, ujawnił, że dziecko było wydolne oddechowo i krążeniowo. Obecnie niemowlę leży teraz w Klinice Chirurgii Dziecięcej w Gdańsku. Na razie nie wiadomo, jak doszło do powstania rany ciętej szyi u noworodka.

Noworodek w szpitalu. Jego matka jest dzieckiem

Okazuje się jednak, że jego matka ma tylko 14 lat. Personel szpital wezwał policję, ale dziewczyna nie została jeszcze przesłuchana, bo „nie ma z nią logicznego kontaktu”. Wiadomo już jednak, że zajmą się nią sąd rodzinny i prokuratura. Jak na razie jest pod opieką psychiatry i psychologa. Została też zaopatrzona ginekologicznie.

Prokuratura w Człuchowie wszczęła postępowanie dotyczące obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. Sprawą zajmuje się także sąd rodzinny, ponieważ matka jest nieletnia – informuje Radio ZET.
Czytaj także