18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co tam się wydarzyło?!

Ciało znalezione w Parku Praskim. Są wyniki sekcji zwłok kobiety

10.08.2022  14:22
Sekcja zwłok kobiety znalezionej w Parku Praskim
Sekcja zwłok kobiety znalezionej w Parku Praskim Fot: NewsLubuski/East News

Odkrycie ciała zamordowanej kobiety w Parku Praskim wstrząsnęło całą Polską. Warszawę spowiła natomiast najprawdziwsza groza. Sekcja zwłok ustaliła przyczyny śmierci ofiary. 

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Makabrycznego odkrycia w Parku Praskim dokonał pracownik firmy sprzątającej. To on znalazł ciało 50-letniej kobiety, które było ukryte w zaroślach. 

W tym dniu do komendy stołecznej policji, około godziny 7:30 w niedzielę 7 sierpnia, wpłynęło zgłoszenie od pracownika firmy sprzątającej, który podczas wykonywania pracy w Parku Praskim w dzielnicy Praga Północ, natknął się na zwłoki kobiety. 

Sekcja zwłok kobiety znalezionej w Parku Praskim

Po zgłoszeniu patrol policji natychmiast przybył na miejsce zdarzenia, zabezpieczył miejsce i rozpoczęto czynności śledcze. Lekarz oficjalnie stwierdził zgon kobiety, która miała około 50 lat. Groza spadła na Warszawę.

Śledczy pracowali na najwyższych obrotach, by ustalić, co się tam wydarzyło. Teraz znane są już wyniki sekcji zwłok kobiety, która według ustaleń lekarzy i służb miała dokładnie 47 lat w chwili swojej śmierci. Była obywatelką Mołdawii, w Warszawie mieszkała od kilku lat.

Z sekcji wynika, że przyczyną zgonu było zadławienie spowodowane uciskiem z zewnątrz na szyję ofiary

– poinformowała w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Jednocześnie sekcja zwłok nie potwierdziła, ani nie wykluczyła jednoznacznie, że kobieta została zgwałcona. Potrzebne będą kolejne badania. Nie wiadomo też, czy sprawca był jeden, czy było ich wielu. Trwają kolejne czynności.

Czytaj także