18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra w ogródku

Zakopał zwłoki matki. Później pobierał jej emeryturę

20.09.2019  12:45
Zakopał zwłoki matki. Później pobierał jej emeryturę
Zakopał zwłoki matki. Później pobierał jej emeryturę Fot: Shutterstock

Prokuratura Okręgowa w Legnicy postawiła zarzuty mężczyźnie, który przez pięć lat bezprawnie pobierał emeryturę swojej matki. Wcześniej zakopał jej ciało ogródku.

Makabryczne odkrycie w Ciechanowie. W ogrodzie na terenie jednej z posesji, odkryto zakopane zwłoki kobiety. To skąd się tam wzięły, przeraża.

Ciało denatki ukryte zostało w ogródku już w 2014 roku. Zrobił to jej syn, z którym chwilowo wynajmowała w Ciechanowie posesję. Krótko po tym mężczyzna wyprowadził się do innej miejscowości - podaje PAP.

Wyrodny syn nie tylko nie powiadomił służb o śmierci mamy, ale pochował ją w ogródku i przez kolejnych pięć lat udawał, że kobieta żyje. Wszystko po to, by pobierać jej emeryturę. W ten sposób wyłudził od państwa ponad 45 tysięcy złotych.

Trzy zarzuty dla syna

Mężczyzna wpadł po doniesieniach świadka. Został zatrzymany i decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące. W czasie przesłuchania, przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Przyznał się do znieważenia zwłok i wyłudzenia świadczenia. Sekcja zwłok wykaże przyczynę zgonu

- informuje Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut nieudzielenia matce pomocy.

Syn twierdzi, że matka zmarła z powodu choroby, dlatego prokurator postawił mu zarzut nieudzielenia pomocy. Nie wezwał on służb medycznej do chorej matki

- mówi Tkaczyszyn.

Czytaj także
Przeczytaj więcej