18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujący wyrok sądu

Turystka została zbiorowo zgwałcona i... skazana na więzienie!

01.02.2022  16:44
Została zbiorowo zgwałcona... i skazana na więzienie. Skandal na Cyprze
Została zbiorowo zgwałcona... i skazana na więzienie. Skandal na Cyprze Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Brytyjska turystka padła ofiarą zbiorowego gwałtu na Cyprze. Okazało się jednak, że to ona została skazana na więzienie, a gwałciciele zgodnie z prawem wyszli na wolność. Przełomowy wyrok wydany przez Cypryjski Sąd Najwyższy.

Wakacje na Cyprze w 2019 roku dla 19-letniej obywatelki Wielkiej Brytanii okazały się piekłem i horrorem. Zgłosiła na policją, że została zbiorowo zgwałcona przez 12 mężczyzn w kurorcie Ayia Napie, a jako dowód pokazała nagranie wideo wykonane telefonem. Policja błyskawicznie zatrzymała grupę gwałcicieli izraelskiego pochodzenia, ale poszkodowana kobieta (media piszą o niej „Jenny”) po kilku dniach nagle wycofała swoje zeznania.

Zbiorowy gwałt na Cyprze. Ofiara skaza za zgorszenie

Dlaczego Jenny wycofała zeznania? Twierdzi, że zmusili ją do tego policjanci, którzy kazali jej podpisać gotowe oświadczenie. To jej postawiono zarzuty, a rzekomi gwałcicieli zostali wypuszczeni na wolność. Finalnie, cvpryjski sąd w 2020 roku, po trwającym około sześć miesięcy procesie została skazana przez sąd rejonowy w Paralimni na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu za sianie publicznego zgorszenia.

Jenny nie poddała się i 31 stycznia 2022 roku Brytyjka wygrała apelację. Wyrok unieważniono, a Cypryjski Sąd Najwyższy uznał, że nie składała fałszywych zeznań. Sprawa nie została jednak rozpatrzona ponownie, śledztwo ws. zbiorowego gwałtu zostało zamknięte, a gwałciciele pozostaną bezkarni. Michael Polak z brytyjskiej organizacji prawnej Sprawiedliwość Zagranicą (Justice Abroad) twierdzi i tak, że uniewinnienie jego klientki to przełomowy moment dla innych osób na całym świecie w podobnych sytuacjach

Cypryjski Sąd Najwyższy uniewinnił w poniedziałek Brytyjkę, skazaną w 2020 r. na 4 miesiące więzienia za sianie zgorszenia. Sąd uznał, że kobiecie, która latem 2019 r. oskarżyła 12 nastolatków z Izraela o zbiorowy gwałt, nie zapewniono sprawiedliwego procesu – podaje Polsat News.

Prawnik reprezentujący poszkodowaną Brytyjkę zapowiedział, że złoży ona skargę i będzie domagała się nowego śledztwa przeprowadzonego przez inny zespół policyjny.

Ważne przepisy dotyczące sprawiedliwego procesu zostały w tej sprawie całkowicie zignorowane. Kiedy młoda i bezbronna kobieta zgłosiła gwałt na policję nie tylko została źle potraktowana, ale także wytoczono jej proces, który był ewidentnie niesprawiedliwy – podsumował uniewinnienie Polak. (Polsat News)

Czytaj także