18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Długo nie posiedzą

Czterech mężczyzn wykorzystało dziecko. Sąd ogłosił wyrok

23.09.2021  21:43
Mężczyźni wykorzystali seksualnie dziecko
Mężczyźni wykorzystali seksualnie dziecko Fot: Tinnakorn jorruang/Shutterstock

Czterech mężczyzn podało 14-latce środki psychotropowe, a następnie wykorzystało ją seksualnie. Nastolatka była również straszona opublikowaniem jej nagich zdjęć w Internecie. Sąd Apelacyjny w Białymstoku ogłosił wyrok ws. młodych przestępców.

Sąd apelacyjny rozpatrywał wnioski zarówno obrońców, którzy kwestionowali winę, jak i prokuratury, która żądała znacznie surowszych kar za popełnione przestępstwo. Ostatecznie łączna wysokość kar nie została zmieniona. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa odbywała się z wyłączeniem jawności, ze względu na jej charakter oraz ochronę dóbr osobistych ofiary. Wcześniej prokuratura nie ujawniała także szczegółów aktu oskarżenia.

Wykorzystali nastolatkę

Według ustaleń śledczych 14-latka została kilkukrotnie doprowadzona do obcowania płciowego. Wcześniej jeden z mężczyzn podał jej do zażycia substancje psychotropowe. Nastolatka była również straszona tym, że jej nagie zdjęcia zostaną opublikowane w mediach społecznościowych.

Napastnicy mieli od 25 do 27 lat. Zostali oni skazani na karę od 2 do 3 lat więzienia. Dodatkowo sąd orzekł zadośćuczynienie w łącznej kwocie 50 tysięcy złotych oraz 5-letnie zakazy zbliżania się do poszkodowanej i 5-letnie zakazy pracy na stanowiskach związanych z edukacją, wychowywaniem i leczeniem małoletnich.

Czytaj także
Przeczytaj więcej