18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sąd nie miał litości

W Polsce czeka go odsiadka? DEZERTER EMIL CZ. SKAZANY!

Emilia Waszczuk
29.12.2021  11:37
Emil cz. skazany za znęcanie się nad matką
Emil cz. skazany za znęcanie się nad matką Fot: YouTube/Printscreen

Dezerter Emil Cz. to przestępca - to już oficjalne. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Na razie jednak nie za ucieczkę, a za przemoc domową!

Młody żołnierz pełniący służbę na granicy Polski z Białorusią, tuż przed świętami Bożego Narodzenia porzucił mundur i uciekł z kraju. Szybko okazało się, że schronienie znalazł w reżimie Aleksandra Łukaszenki. Ten z ucieczki dezertera czerpie dziś pełnymi garściami, podtrzymując i podsycając wiadomości o niehumanitarnych działaniach rządu PiS i służb mundurowych w stosunku do migrantów

Emil Cz. zdążył już udzielić kilku wywiadów białoruskim i rosyjskim mediom. W nich opowiadał między innymi o tym, że przełożeni zmuszali go do picia alkoholu i zabijania migrantów. Oświadczył także, że był świadkiem masowych mordów i grzebania zwłok w podlaskich lasach. Ani razu nie wspomniał o fakcie, że w Polsce został skazany za znęcanie się nad własną matką.

Emil Cz. prawomocnie skazany

Żołnierz porzucił służbę i uciekł na Białoruś 16 grudnia. Na 28 grudnia zaplanowaną miał rozprawę odwoławczą w sprawie znęcania się nad matką. W maju na jaw wyszło, że katuje ją psychicznie i fizycznie od ponad pół roku. We wrześniu został skazany na pół roku ograniczenia wolności, miał też zostać wydalony z wojska. Odwołał się i czekał na ostateczną decyzję sądu. Nie doczekał, wybrał ucieczkę.

Mimo nieobecności oskarżonego, rozprawa odwoławcza odbyła się, Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał wyrok skazujący wobec Emila Cz., orzekając karę 6 miesięcy ograniczenia wolności, nakazu powstrzymania się od spożywania alkoholu przez pół roku i rocznego zakazu zbliżania się do matki na odległość nie mniejszą, niż 50 metrów.
Sędzina Dorota Lutostańska wyłączyła przy tym jawność procesu, argumentując to dobrem pokrzywdzonej kobiety.

Emil Cz. znęcał się nad matką

Emil Cz. nad matką znęcać się miał od sierpnia 2020 roku. Wtedy wprowadził się do jej jednopokojowego mieszkania. - Oskarżony nadużywał alkoholu i wszczynał awantury, które przybrały postać znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Mężczyzna ten znieważał matkę, poniżał ją, krzyczał, zmuszał do robienia mu zakupów w postaci papierosów i alkoholu, a także zabraniał korzystać z jedynego pokoju. W konsekwencji jego matka zmuszona była całymi popołudniami i wieczorami przebywać w kuchni i siedzieć na krześle - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Do ostatniego aktu znęcania się doszło 7 maja 2021 roku. tego dnia kobieta została pobita przez syna.

Oskarżony uderzył matkę wielokrotnie otwartą dłonią w twarz i tył głowy, a następnie oburącz zaciskał dłonie na jej szyi, a także uderzył ją zaciśniętą pięścią i głową w twarz. W rezultacie kobieta doznała obrażeń ciała, które skutkowały rozstrojem jej zdrowia trwającym nie dłużej niż 7 dni. Ponadto, oskarżony groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia

- poinformował sędzia.

Wyrok w sprawie znęcania się nad matką nie będzie miał wpływu na sprawę dezercji. Przypomnijmy - w związku z porzuceniem munduru i ucieczką na Białoruś, sąd zdecydował o areszcie dla Emila Cz. i wystawił za nim list gończy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.