18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jaka była przyczyna śmierci?

Zabójstwo Dawida Żukowskiego. Nowe informacje

Wojciech Kozicki
02.02.2020  11:04
Jak zginął Dawid Żukowski? Prokuratura ujawnia nowe fakty i informacje
Jak zginął Dawid Żukowski? Prokuratura ujawnia nowe fakty i informacje Fot: Facebook

Dawid Żukowski został porwany i zamordowany przez ojca w lipcu 2019 roku. Media relacjonowały dramatyczne poszukiwania, licząc, że dziecko odnajdzie się całe i zdrowe. W końcu odnaleziono jednak jego zmasakrowane zwłoki, a teraz ujawniono makabryczne szczegóły śmierci chłopca.

Paweł Ż. porwał i zabił swoje dziecko, a następnie popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. 32-latek prawdopodobnie chciał zemścić się na matce 5-letniego chłopca i dlatego brutalnie zamordował Dawidka Żukowskiego. Zwłoki chłopca odnaleziono po 10 dniach przy zbiorniku retencyjnym koło autostrady A2 przy węźle Pruszków. Do mediów przedostała się informacja, że miał liczne rany kłute w okolicach serca. Narzędzie zbrodni do dzisiaj nie zostało odnalezione.

Prokuratura ujawniła nowe informacje w śledztwie dotyczącym morderstwa. Oględziny i sekcja zwłok Dawida Żukowskiego wykazały, że otrzymał 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha. Bezpośrednia przyczyna śmierci to wstrząs krwotoczny, spowodowany zadanymi ranami, o czym poinformował media rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.

Jak podaje Gazeta.pl, analiza toksykologiczna wykazała, że w organizmie Dawidka nie było żadnych substancji odurzających. Potwierdzono, że ślady w samochodzie, to plamy jego krwi.

Jak ustalił Fakt.pl, Dawid nawet się nie bronił. Nie znaleziono ran obronnych, czyli takich, które świadczyłyby, że dziecko broniło się przed ciosami.

Czytaj także