18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawniona przyczyna wypadku

Dlaczego zginął Janusz Dzięcioł? Koniec śledztwa

Wojciech Kozicki
11.07.2020  18:19
Dlaczego zginął Janusz Dzięcioł? Nowe informacje
Dlaczego zginął Janusz Dzięcioł? Nowe informacje Fot: Facebook/TVP3 Bydgoszcz

Janusz Dzięcioł zginął w grudniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym. Gwiazda programu „Big Brother” i polityk Platformy Obywatelskiej stracił życie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Prokuratura w Grudziądzu ustaliła jaka była przyczyna wypadku.

Janusz Dzięcioł w 2001 roku wygrał program „Big Brother”. Niestety, w grudniu 2019 roku przegrał życie na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór nieopodal Grudziądza. Media zwracały uwagę na brak rogatek. Jaka ostatecznie była przyczyna wypadku?

Śmierć Dzięcioła

Niezachowanie ostrożności kierowcy i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu — to przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął Janusz Dzięcioł  - ustaliła grudziądzka prokuratura. (Onet.pl).

Wykluczono, że do wypadku przyczyniły się osoby trzecie. Jak donosi „Onet”, ustalono również, że samochód Janusza Dzięcioła, jak i pociąg były sprawne technicznie. Dzięcioł był trzeźwy., a sygnalizacja dźwiękowa i świetlna była sprawna. Jako przyczynę śmierci podano rozległy uraz głowy. Sołtys Białego Boru oświadczył, że Dzięcioł zginął 100 metrów od swojego domu.

Śledztwo prokuratury w Grudziądzu zostało umorzone „z powodu braku znamion czynu zabronionego” Gazeta Pomorska podkreśla, że nad sprawą wciąż pracuje komisja do spraw wypadków kolejowych.

Ten przejazd przez tory kolejowe jest bardzo niewygodny, bo jest to lewoskręt od drogi krajowej nr 55 i on jest nieco pod górkę. Widoczność w tym miejscu jest utrudniona. Dzięki temu przejazdowi można dojechać do domów, które są po drugiej stronie torów. Taki manewr wykonywał także mój sąsiad. Tam zjeżdża się na dół i widoczność również nie jest bardzo dobra. Rozmawialiśmy z wójtem na ten temat, że będziemy starali się o zamknięcie tych przejazdów - mówi Sołtys Białego Boru.

Zobacz także