18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Miał rany na głowie"

Znaleźli zwłoki księdza. Został zamordowany?

Wojciech Kozicki
12.10.2021  11:56
Dolnośląskie. Znaleźli zwłoki księdza. "Miał rany na głowie"
Dolnośląskie. Znaleźli zwłoki księdza. "Miał rany na głowie" Fot: Jan Graczynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląskie. Znaleziono zwłoki księdza w pomieszczeniu sakralnym. Czy został zamordowany? Media ujawniły, że na głowie duchownego widoczne były rany.

Tragedia w miejscowości Pomocne (powiat jaworski). Dolnośląska policja potwierdziła, że w godzinach porannych w jednym z pomieszczeń sakralnych znaleziono zwłoki księdza. Polsat News ujawnia, powołując się na relacje świadków, że ksiądz miał rany na głowie.

Ksiądz nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci?

Informację o znalezieniu martwego księdza potwierdził rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadkomisarz Kamil Rynkiewicz. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn przekazała, że zwłoki proboszcza znaleziono przed plebanią. TVN24 nieoficjalnie podaje, że ciało na terenie parafii - przy kotłowni - znalazła parafianka, która przyszła tam rano załatwić sprawę.

Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Policja nie wyklucza, że pomimo ran, był to wypadek. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok księdza. Tymczasem szczeciński radny Dariusz Matecki sugeruje na Twitterze, że duchowny został uderzony w głowę ciężkim przedmiotem.

Jak podaje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Ewa Kluczyńska, chodzi o 54-letniego księdza. Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 7:30 we wtorek – informuje Polsat News.