18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia...

DRAMATYCZNY POŻAR. Dzieci nie żyją, nie miały szans na ucieczkę

18.11.2021  09:11
Tragiczny pożar we Włoszczowie
Tragiczny pożar we Włoszczowie Fot: Planeta.pl

Dwóch kilkuletnich chłopców zginęło w wyniku pożaru domu we Włoszczowie. Akcja gaszenia trwała przez kilka godzin. Jak poinformował burmistrz, rodzina otrzymała wsparcie psychologa oraz mieszkanie zastępcze.

W środę wieczorem strażacy otrzymali wezwanie do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego, w którym mieszkała sześcioosobowa rodzina. Przed budynkiem znajdowała się już część domowników, jednak ojciec rodziny poinformował, że w środku przebywa jeszcze dwóch kilkuletnich chłopców.

Z budynku strażacy ewakuowali dwoje nieprzytomnych dzieci (5 i 6 lat). Zostały przetransportowane do szpitala. Nie udało się ich uratować - przekazała mł. asp. Monika Jałocha z KPP we Włoszczowie.

Na razie służby nie ustaliły, dlaczego dzieci zostały w domu bez opieki. Sprawą zajmie się policja, która pracuje na miejscu pod nadzorem prokuratury.

Pożar domu we Włoszczowie

Akcja gaśnicza wraz z przeszukaniem budynku trwała kilka godzin. Dom doszczętnie spłonął, lecz burmistrz miasta zaoferował poszkodowanym mieszkanie zastępcze oraz pomoc psychologa. Wcześniej rodzina korzystała z pomocy MOPS-u.

Przyczyny wybuchu pożaru, a także okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Do wyjaśnienia sprawy powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa.