18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Matka zasnęła z dzieckiem. Rano niemowlę nie żyło

26.09.2021  16:56
Dubiny: Dziecko nie żyje
Dubiny: Dziecko nie żyje Fot: EAST NEWS

Dubiny pozostają pogrążone w szoku. W tej miejscowości doszło do wielkiej, niespodziewanej tragedii. Matka położyła się spać z niemowlęciem, a rano dziecko już nie żyło.

Z uwagi na tragedię, która miała miejsce w Dubinach, prokuratura w Hajnówce prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci dwumiesięcznego dziecka. Jak ustaliła "Gazeta Współczesna", matka karmiła dziecko w nocy i przysnęła. Rano po przebudzeniu zauważyła, że niemowlę nie oddycha.

Do nieoddychającego dziecka natychmiast zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Cały dramat rozgrywał się 10 września. Na miejscu medycy mogli jedynie stwierdzić śmierć maleństwa. Śledczy wstępnie ustalili, że matka w nocy leżała w łóżku z dzieckiem i karmiła je piersią. Dalszy przebieg zdarzeń nie jest znany.

Dubiny: Niespodziewana śmierć niemowlęcia

Aktualnie prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przeprowadzono już sekcję zwłok niemowlęcia. "Z informacji przekazanych przez biegłych wynika, iż nie stwierdzono żadnych urazów ani zmian chorobowych, które mogą mieć związek ze śmiercią dziecka" – powiedział w rozmowie z „Gazetą Współczesną” Prokurator Rejonowy w Hajnówce Jan Andrejczuk.

Tym samym biegli na razie nie byli w stanie stwierdzić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka. Być może pomocne będą w tym dodatkowe badania histopatologiczne, dzięki którym można wykryć mikroskopijne zmiany w tkankach. Do momentu, kiedy nie ustali się czegoś pewnego, śledczym pozostają jedynie hipotezy.

Osoby związane ze śledztwem rozważają różne scenariusze - od śmieci łóżeczkowej poprzez przypadkowe uduszenie. W sprawie na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Współczujemy pogrążonej w żalu i bólu rodzinie dziecka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej