18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia..

Dzieci mieszkały ze zwłokami matki. Tragedia na Dolnym Śląsku

15.06.2021  17:39
Tragedia na Dolnym Śląsku
Tragedia na Dolnym Śląsku Fot: Tomasz Warszewski/Shutterstock

Policja ujawniła szczegóły dramatycznej historii z Międzyborza. Dwójka kilkuletnich dzieci przez 8 godzin przebywała w mieszkaniu z martwą matką. Śledczy wyjaśnili przyczynę jej śmierci.

Kilka dni temu na numer alarmowy 112 zadzwoniła jedna z zaniepokojonych lokatorek starej kamienicy w Międzyborzu. Jak relacjonowała, z mieszkania znajdującego się piętro wyżej spływała woda, słychać było także krzyk dzieci.

Dzieci spędziły kilka godzin z martwą matką

Niebawem na miejsce dotarli strażacy, którzy dokonali przerażającego odkrycia. W środku znajdowała się dwójka przerażonych i bardzo głodnych dzieci. 3-latka oraz jej 5-letni brat nie mogły zrozumieć, czemu ich mama od wielu godzin nie daje żadnych oznak życia.

Według wstępnych oględzin kobieta zmarła najprawdopodobniej przez podduszenie, co było efektem ataku padaczki. Wykluczono udział osób trzecich – wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" rzecznik wrocławskiej prokuratury, Radosław Żarkowski.

Do śmierci 38-latki doszło prawdopodobnie między godziną 8 a 12. Bliscy oraz sąsiedzi kobiety są wstrząśnięci dramatycznymi wydarzeniami. Jak relacjonują, rodzina wprowadziła się do kamienicy zaledwie tydzień wcześniej.

Dzieci zmarłej przebywają pod opieką rodziny. Obecnie nad wyjaśnieniem szczegółów zdarzenia pracują śląscy funkcjonariusze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej