18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczna historia

Dziecko zmarło w nagrzanym aucie. Ojciec popełnił samobójstwo

30.06.2022  15:25
Półtoraroczne dziecko zmarło w nagrzanym aucie
Półtoraroczne dziecko zmarło w nagrzanym aucie Fot: marima/Shutterstock

Młody ojciec zostawił w rozgrzanym aucie swojego 18-miesięcznego synka, po czym o nim zapomniał. Dziecko zmarło po trzech godzinach męczarni. Zrozpaczony ojciec nie mógł się z tym pogodzić. Tego samego dnia popełnił samobójstwo.

Ojciec półtorarocznego chłopczyka z Midlothian (USA) miał zawieźć swoje dziecko do żłobka, lecz o nim zapomniał i pojechał do pracy. Śpiący synek został zamknięty w rozgrzanym aucie.

Po trzech godzinach 37-latek przypomniał sobie o dziecku. Niestety, na ratunek było już za późno, maluch zmarł. Mężczyzna powiadomił o tragedii jednego z członków rodziny, po czym wrócił do domu. Jego krewny przekazał sprawę policji.

Śmierć półtorarocznego dziecka i ojca

Po przyjechaniu mundurowych na miejsce okazało się, że zrozpaczony 37-latek popełnił samobójstwo. Policja pozostaje w kontakcie z matką chłopca.

To straszna tragedia na tak wielu poziomach. Nasze serca kierują się ku rodzinie i przyjaciołom, którzy muszą się z nią zmierzyć. Ale byłoby niedbale, gdybyśmy nie wykorzystali okazji, aby przypomnieć rodzicom małych dzieci, jak ważne jest, aby sprawdzić swoje pojazdy - przekazał mediom oficer Chris Hensley.

Według raportu agencji NSC w rozgrzanych samochodach umiera około 40 amerykańskich dzieci rocznie. Ponad połowa spowodowana jest roztargnieniem opiekunów lub rodziców, którzy przypadkowo zostawiali je w rozgrzanych autach.

Czytaj także