18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skaranie boskie...

Dziwisz jak święta krowa? Decyzja prokuratury

21.01.2021  16:08
Dziwisz ukrywał pedofilów w Watykanie? Prokuratura się tym nie zajmie
Dziwisz ukrywał pedofilów w Watykanie? Prokuratura się tym nie zajmie Fot: MAREK LASYK/REPORTER/East News

Kardynał Stanisław Dziwisz, znany także jako Don Stanislao, jest nietykalny? Prokuratura Okręgowa w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie kardynała. Europoseł Łukasz Kohut twierdzi, że wygrał „sojusz tronu i ołtarza”.

Kardynał Stanisław Dziwisz ponad prawem? Odkąd telewizja TVN24 wyemitowała reportaż "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", duchowny jest wciąż w ogniu krytyki. Oskarżono go o ukrywanie sprawy molestowania w Legionie Chrystusa oraz sprawy oskarżonego o pedofilię amerykańskiego kardynała, Theodore'a McCarricka. Czy rzeczywiście dopuścił się tuszowania pedofilii i brał łapówki? Raczej nigdy nie poznamy prawdy, bo polski wymiar sprawiedliwości nie zajmie się kościelnym hierarchą. 

Pedofilia w kościele. Dziwisz uniknie prokuratury

Europoseł Łukasz Kohut złożył zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez kard. Stanisława Dziwisza. Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa w sprawie Don Stanislao. Kohut jest oburzony i w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że „sojusz tronu z ołtarzem trwa w najlepsze”.

Co więcej, jedyną osobą, która została przesłuchana jest… Łukasz Kohut. Dziwisz nie musi spowiadać się przed wymiarem sprawiedliwości. Zaproponował jednak, by sprawą zajęła się niezależna komisja, z którą chętnie by współpracował. Zapewnia, że „dobro pokrzywdzonych jest wartością nadrzędną”.

Nigdy, powtarzam - nigdy, nie przyjąłem pieniędzy w zamian za udział w mszach świętych; nigdy - podkreślam, nigdy nie dostałem pieniędzy, by ukrywać czyny czy fakty przeznaczone dla uwagi Ojca Świętego; nigdy i jeszcze raz nigdy nie wspierałem osób niegodnych w zamian za datki wpisane w jakąś perwersyjną logikę wymiany – zapewnia Dziwisz. (RMF FM).

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze