18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbrodnia w USA

Wnuczka miliardera nie żyje. "Porwana, zamordowana"

Wojciech Kozicki
07.09.2022  10:26
Eliza Fletcher nie żyje. Wnuczka miliardera porwana i zamordowana
Eliza Fletcher nie żyje. Wnuczka miliardera porwana i zamordowana Fot: AP/Associated Press/East News, Policja z Memphis

Szokująca zbrodnia w USA. Niestety, została potwierdzona smutna i tragiczna wiadomość. Nie żyje Eliza Fletcher, wnuczka miliardera Josepha Orgilla III i dziedziczka jego fortuny. Poszukiwania zostały zakończone. Ujawniono, że kobieta została porwana i zamordowana.

Eliza Fletcher nie żyje. Była wnuczką miliardera Josepha Orgilla III i jego dziedziczką. Była jednak przede wszystkim matką dwójki dzieci i nauczycielką. 2 września zniknęła podczas porannego joggingu w pobliżu kampusu Uniwersytetu w Memphis w amerykańskim stanie Tennessee. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Potwierdzono, że 34-latka została porwana., a rodzina wyznaczyła nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów za odnalezienie Fletcher. 

Eliza Fletcher nie żyje. Wnuczka miliardera zamordowana

Policji udało się dotrzeć do nagrań z monitoringu przemysłowego i ustalić, że mężczyzna wciągnął Elizę Fletcher do czarnego SUV-a. Funkcjonariusze po śladach zostawionych przez pojazd dotarli do opuszczonego mieszkania, z którego "wydobywał się odwór rozkładu".

W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego Cleotha Abstona. W przeszłości był skazany na 20 lat więzienia za uprowadzenie znanego adwokata (Kemper Durand). Wyszedł na wolność pod koniec 2020 roku. Jak informuje FOX11, Abston tym razem wpadł w ręce organów ścigania, bo zostawił sandały na miejscu zbrodni, a policja zebrała z nich próbki DNA.

Cleotha Abston aresztowany. Zamordował Elizę Fletcher
Cleotha Abston aresztowany. Zamordował Elizę Fletcher Fot: Tennessee Department of Corrections

Sąd zdecydował, że Abston może wyjść na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 510 tys. dolarów. Przyznał, że nie ma takich pieniędzy i nie stać go nawet na adwokata. Został mu wyznaczony obrońca z urzędu.

Kilkanaście godzin później w pustym mieszkaniu w południowej dzielnicy Memphis odnaleziono zwłoki kobiety. Policja potwierdziła, że to uprowadzona Eliza Fletcher. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty porwania i morderstwa pierwszego stopnia – piszą Radio ZET i New York Times.

Rodzina Elizy Fletcher wydała już oficjalne oświadczenie, w którym „docenia wszystkie otrzymane wyrazy troski”. Apeluje o wspieranie osób, którzy dbali o Elizę.

Czytaj także