18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

omal nie zginęła

Festiwal bezmyślności powraca. 4-latka zamknięta w nagrzanym aucie

12.06.2020  12:55
Dziewczynka zostawiona w nagrzanym aucie. Interweniowała policja
Dziewczynka zostawiona w nagrzanym aucie. Interweniowała policja Fot: Petr Bonek/Shutterstock

Pierwsze upały i tradycyjna ludzka bezmyślność. Rodzice 4-letniej dziewczynki zostawili córeczkę w nagrzanym samochodzie.

Co roku to samo, nie pomagają apele i kampanie społeczne, ani nawet groźby ciężkich kar. Co najgorsze, nie przeraża wizja śmierci dziecka. A rodzice i tak to robią.

W Ełku, w upale, w nagrzanym samochodzie zostawionym na parkingu przed sklepem, policjanci dostrzegli malutką dziewczynkę. 4-latka była cała spocona i otumaniona. Nie reagowała na ich nawoływania i pukanie w okno.

Dziewczynka uratowana

Policjanci nie tracili czasu na poszukiwania rodziców, ani oczekiwanie na nich. Wybili szyby w aucie i wydobyli z niego półprzytomne dziecko. Jak się okazało, rodzice czterolatki poszli na zakupy

Główka dziewczynki pochylona była do przodu w ten sposób, że dotykała klatki piersiowej i nie można było stwierdzić czy dziewczynka śpi, czy straciła przytomność - podaje policja.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, na szczęście dziewczynka nie wymagała hospitalizacji. Była jednak rozpalona i bardzo spragniona, miała mokre włosy. W samochodzie było prawie 40 stopni.

Wnętrze samochodu zostawionego na słońcu w szybkim tempie może stać się śmiertelną pułapką. Jeśli przyjmiemy, że na zewnątrz jest 25 stopni Celsjusza, w samochodzie po pół godziny temperatura wynosi już ponad 40 stopni, a po godzinie ponad 50 stopni Celsjusza. Przy 30 stopniach Celsjusza na zewnątrz, jest to kolejno 46 i 56 stopni, przy 35 - ponad 50, i ponad 60 stopni!

Pieski w aucie

Zamknięcie w nagrzanym samochodzie jest śmiertelnie niebezpieczne nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych i zwierząt. Szyby w aucie przez nieodpowiedzialne zachowanie stracili dziś nie tylko rodzice z Elbląga. W miejscowości Skarszew w woj. pomorskim przechodząca obok kobieta zobaczyła w samochodzie zamknięte szczeniaki. Powiadomiła policję, a mundurowi uratowali czworonogi z nagrzanej pułapki.

Właściciel samochodu pojawił się na miejscu dopiero 2 godziny później. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

logo Tu się dzieje