18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

accio limuzyna

Funkcjonariusz SOP i znikające auta. To magia?

08.05.2020  14:39
Funkcjonariusz SOP i znikające auta. To magia?
Funkcjonariusz SOP i znikające auta. To magia? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Prawdziwa magia dzieje się w SOP. Miast ochraniać najważniejszych polityków, rozbijają limuzyny. Za sprawą jednego z funkcjonariuszy, zaczęły nawet znikać samochody.

26-letni nie-czarodziej, zapomniał, że szarżować za kółkiem może tylko w pracy, gdy na sygnale przewozi limuzyną polityczną szychę. Tym razem był jednak w cywilu i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mundurowi szybko go jednak dogonili - jak przystało na pracownika SOP, mężczyzna nie był mistrzem kierownicy.

Kamil L. wylądował w rowie i to właśnie w rowie dopadła go policja. Mężczyzna miał przy sobie "liczne tablice rejestracyjne, a także inny sprzęt, który służy do kradzieży samochodów" - podaje TVN24.

Funkcjonariusz SOP złodziejem

Sprawa młodego funkcjonariusza SOP trafiła do wydziału przestępczości samochodowej i Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kamil L.  został aresztowany, a 6 kwietnia do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko niemu.

Prokuratura zarzuca młodzieńcowi kradzież aut. Z ulic Warszawy za sprawą Kamila L. i jego kolegi Sebastiana K. zniknęły trzy Toyoty: warta 36 tysięcy złotych Toyota Yaris, wyceniona na 50 tys. Toyota Avensis i najdroższa - Toyota Auris za 60 tysięcy. A mogli połasić się na bardziej luksusowe auta... np. BMW z floty SOP...

Teraz Kamilowi L. grozi 10 lat pozbawienia wolności, a jego koledze 15 lat za kratkami (jest recydywistą, więc i wymiar kary wyższy).

Czemu zaś skupiamy się na Kamilu L.? Bo, jak donosi TVN24, w SOP odpowiedzialny był za najwyższych... Pracował w komórce ochraniającej Andrzeja Dudę. Dostał przydział w Belwederze.

logo Tu się dzieje