18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajemnicza substancja

Kokaina w polskich sklepach? Policjanci badają sprawę

31.01.2022  12:57
Tajemnicza substancja znaleziona w bananach
Tajemnicza substancja znaleziona w bananach Fot: DedMityay/Shutterstock

Pracownicy jednego z gdańskich sklepów natrafili na biały proszek, ukryty w kartonach z bananami. Policja ustala, czym jest substancja oraz jak dostała się do produktów żywnościowych. Sprawa może dotyczyć także kilku innych sklepów.

Portal trojmiasto.pl poinformował, że w poniedziałek pracownicy dyskontu odkryli niezidentyfikowaną białą substancję, która była ukryta w pudłach z bananami. Na miejsce natychmiast wezwano policję oraz straż pożarną.

Narkotyki w bananach?

Policjanci informują, że podobnego odkrycia dokonano również w innych sklepach na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego.

Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji. Śledczy rozmawiają z pracownikami sklepu i ustalają okoliczności tego zdarzenia - poinformowała podkom. Karina Kamińska z KWP w Gdańsku.

Nie ma pewności jeszcze, czym jest biały proszek, choć przypuszcza się, że może to być kokaina. Sprawę wyjaśniają technicy kryminalistyki oraz policjanci z wydziału kryminalnego.

Według informacji przekazanych przez portal trojmiasto.pl funkcjonariusze zabezpieczyli już kilkadziesiąt kilogramów proszku. Policja ze względu na dobro śledztwa nie chce ujawniać szczegółów na ten temat.

logo Tu się dzieje