18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajemnicza substancja

Kokaina w polskich sklepach? Policjanci badają sprawę

31.01.2022  12:57
Tajemnicza substancja znaleziona w bananach
Tajemnicza substancja znaleziona w bananach Fot: DedMityay/Shutterstock

Pracownicy jednego z gdańskich sklepów natrafili na biały proszek, ukryty w kartonach z bananami. Policja ustala, czym jest substancja oraz jak dostała się do produktów żywnościowych. Sprawa może dotyczyć także kilku innych sklepów.

Portal trojmiasto.pl poinformował, że w poniedziałek pracownicy dyskontu odkryli niezidentyfikowaną białą substancję, która była ukryta w pudłach z bananami. Na miejsce natychmiast wezwano policję oraz straż pożarną.

Narkotyki w bananach?

Policjanci informują, że podobnego odkrycia dokonano również w innych sklepach na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego.

Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji. Śledczy rozmawiają z pracownikami sklepu i ustalają okoliczności tego zdarzenia - poinformowała podkom. Karina Kamińska z KWP w Gdańsku.

Nie ma pewności jeszcze, czym jest biały proszek, choć przypuszcza się, że może to być kokaina. Sprawę wyjaśniają technicy kryminalistyki oraz policjanci z wydziału kryminalnego.

Według informacji przekazanych przez portal trojmiasto.pl funkcjonariusze zabezpieczyli już kilkadziesiąt kilogramów proszku. Policja ze względu na dobro śledztwa nie chce ujawniać szczegółów na ten temat.