18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworny morderca na wolności

Gdzie jest Jaworek? Prokuratura ujawnia nowe informacje

29.09.2021  17:54
Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Prokuratura ujawnia nowe informacje
Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Prokuratura ujawnia nowe informacje Fot: Policja Śląska

Jacek Jaworek, podejrzany o potrójne morderstwo w miejscowości Borowce, wciąż pozostaje na wolności. Prokuratura poinformowała Radio ZET jakie są postępy w śledztwie i przekazała nowe informacje o poszukiwanym.

Jacek Jaworek miał 10 lipca dokonać potwornego morderstwa we wsi Borowce. Chociaż wystawiono za zanim list gończy, czerwoną notę Interpolu i Europejski Nakaz Aresztowania, to morderca wciąż pozostaje nieuchwytny. Dlaczego policja nie może go znaleźć? Prokuratura Okręgowa w Częstochowie przekazała Radiu ZET, że przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Śledczy czekają jeszcze na wyniki zleconych ekspertyz z zakresu balistyki, badań śladów biologicznych, a także daktyloskopii.

Poszukiwania Jacka Jaworka. Prokuratura podaje nowe informacje

Prokurator Tomasz Ozimek powiedział Radiu ZET, że wkrótce „wpłynie ostateczna opinia po przeprowadzonych sekcjach zwłok”. Jednocześnie potwierdził, że policjanci prowadzący poszukiwania przeszukali dokładnie lasy w pobliżu miejscowości Borowce, a aktualnie sprawdzane są sygnały na temat poszukiwanego, których jest coraz mniej.

Przypominamy, że za informacje, które pomogą w schwytaniu Jaworka została wyznaczona wysoka nagroda. Policja przypomina jednak, że Jacek Jaworek może być uzbrojony w broń palną.

Za pomoc w ujęciu Jaworka Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył 20 tysięcy zł nagrody. Osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112 – pisze Radio ZET.

Przypominamy, że Jacek Jaworek jest podejrzany o popełnienie potrójnego morderstwa w miejscowości Borowce w okolicy Częstochowy. 52-latek miał zastrzelić 44-letnie małżeństwo i ich 17-letniego syn Jakuba. Przeżył tylko 13-letni drugi syn małżeństwa.