18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Teraz posiedzi

33-latek próbował zgwałcić dziecko. Sąd ogłosił decyzję

21.09.2021  14:32
Pedofil zaatakował 15-latkę
Pedofil zaatakował 15-latkę Fot: Roman Chazov/Shutterstock

33-letni napastnik próbował zgwałcić nastolatkę w jednym z głogowskich parków. Alarm wszczęła jej koleżanka, dzięki której na pomoc przybiegli przechodnie i obezwładnili agresora. Sprawą zajął się wymiar sprawiedliwości.

Do zdarzenia doszło w jednym z parków w Głogowie. Nieznajomy mężczyzna zaatakował wracające ze szkoły 15-latki. Jedną z nich próbował zaciągnąć w krzaki, a następnie zgwałcić. Gdy druga z nastolatek powiedziała, że wezwie policję, napastnik zagroził im, że je pozabija.

15-latka zaczęła jednak wzywać pomoc, co usłyszeli dwaj przechodzący w pobliżu mężczyźni. Gwałciciel został obezwładniony, a na miejsce wezwano policję.

Próba gwałtu w Głogowie

Jak przekazało Radio Elka, sąd ogłosił decyzję ws. 33-latka. Mężczyzna w oczekiwaniu na proces spędzi trzy miesiące w areszcie.

Mężczyzna tłumaczył, że był pod wpływem narkotyków i nic nie pamięta. Badania potwierdziły, że faktycznie był pod wpływem środków odurzających. Był już wcześniej wielokrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie - przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej, Lidia Tkaczyszyn.

33-latek usłyszał zarzuty dotyczące gróźb pozbawienia życia, próby gwałtu oraz kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej