18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za potwór!

Brutalny 32-latek zabił matkę młotkiem?! Nie miał litości

27.05.2021  16:07
Zamordował matkę młotkiem?
Zamordował matkę młotkiem? Fot: Mikolaj Kiemblowski/REPORTER

Gostyń stał się miejscem niezwykle brutalnej tragedii. 32-latek zabił młotkiem swoją 67-letnią matkę. Policja odnalazła zmasakrowane zwłoki kobiety 23 maja.

Do dramatu doszło konkretnie w Lipnie pod Gostyniem. Rodzinna tragedia wstrząsnęła nawet najbardziej doświadczonymi śledczymi, którzy już niejedno w życiu widzieli i praktycznie nic nie było w stanie ich zadziwić.

32-letni mężczyzna najprawdopodobniej brutalnie zamordował swoją matkę, uderzając kobietę młotkiem w głowie. Kiedy policjanci odnaleźli zwłoki 67-latki, widoczne było, że cała jej czaszka jest dosłownie roztrzaskana. 

Syn zabił matkę młotkiem?!

32-latek po odnalezieniu przez służby ciała jego matki - został natychmiast zatrzymany. Mężczyzna mieszkał pod jej dachem na stałe. Prokurator rejonowy w Gostyniu - Jacek Masztalerz przekazał w środę PAP, że sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Przy czym zmodyfikował jego wykonywanie poprzez określenie, iż ten środek izolacyjny ma być wykonywany w areszcie śledczym lub zakładzie karnym dysponującym oddziałem psychiatrycznym

– powiedział.

32-latkowi przedstawiono ostatecznie zarzut zabójstwa matki, do którego zresztą się nie przyznał. Nie ustalono żadnych świadków zbrodni. 67-latka niemalże na pewno zginęła od uderzenia w głowę jednym z młotków ślusarskich. 

32-letni syn zamordowanej kobiety leczył się swego czasu psychiatrycznie. Jak przekazał dla PAP prok. Masztalerz w 2014 roku przeciwko mężczyźnie prowadzone było postępowanie przygotowawcze, które dotyczyło przestępstw o charakterze seksualnym oraz pobicia. "Finalnie zostało umorzone wobec jego niepoczytalności" – powiedział prokurator.

Jeśli zostanie udowodnione mu zabójstwo - 32-latkowi grozi od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej