18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niech mu ziemia...

Gwałcił 13-latkę, zaszła z nim w ciążę. Nagła śmierć pedofila

Emilia Waszczuk
22.09.2021  14:21
Pedofil nie żyje. Gwałcił 13-latkę
Pedofil nie żyje. Gwałcił 13-latkę Fot: HTWE/SHutterstock

Nie żyje pedofil, który gwałcił zaledwie 13-letnią dziewczynkę. Nastolatka zaszła w ciążę.

71-letni Stanisław G. wykorzystywał seksualnie zaledwie 13-letnią dziewczynkę. Senior nie tylko gwałcił dziecko, ale też doprowadził do ciąży. Nastolatka poroniła w szóstym miesiącu, noworodek nie przeżył. Wtedy wszystko się wydało.

Dziewczynka trafiła do szpitala, a policja zaczęła poszukiwania ojca. Od martwego płodu pobrano próbkę DNA i dzięki niej udało się potwierdzić ojcostwo. Stanisław G. usłyszał zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletniej, do których częściowo się przyznał. Groziło mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Pedofil nie żyje

Śledczy sprawą zainteresowali się w pierwszej połowie sierpnia, 71-latek został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Miał tam spędzić co najmniej trzy miesiące. Na początku września mężczyzna trafił jednak do szpitala na kieleckim Czarnowie.

W Wojewódzkim Szpitalu zespolonym w Kielcach Stanisław G. przebywał przez kolejne dwa tygodnie. W środę 22 września poinformowano o jego śmierci. Teraz śledczy umorzą część postępowania - podaje Onet.

W praktyce oznacza to, że sprawa w zakresie stawianych mu zarzutów oczywiście zostanie umorzona Nadal będziemy jednak badać pozostałe wątki dotyczące tego postępowania. Czekamy też na wyniki badań i czynności, jakie wcześniej zleciliśmy. Po zapoznaniu się z nimi prokurator zdecyduje o dalszych losach śledztwa

- mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach.