18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Paskudna zbrodnia

Gwałt w kościele. Nie żyje skrzywdzona 22-latka

02.06.2020  10:59
Gwałt w kościele. Nie żyje skrzywdzona 22-latka
Gwałt w kościele. Nie żyje skrzywdzona 22-latka Fot: EAST NEWS

Gwałt to jedna z najgorszych rzeczy, którą można zadać drugiemu człowiekowi. 22-letnia studentka ucząca się w kościele została zaatakowana tak brutalnie, że straciła życie. 

Gwałt to paskudna zbrodnia i rzecz, która nigdy nie powinna mieć miejsca. 22-letnia Uwavera Omozuwa z Nigerii doświadczyła tego dramatu i w wyniku brutalnej napaści straciła swoje młode życie. Jej rodacy są wściekli, tym bardziej, że do drastycznej zbrodni doszło w kościele. Najwyraźniej dla bandytów nie ma żadnych świętości.

Gwałt został studentce zadany, gdy ta uczyła się w pustej świątyni położonej niedaleko jej domu w Benin City. Zaatakowała ją trójka nieznanych sprawców. Zakrwawioną młodą kobietę w rozdartym ubraniu znalazł ochroniarz obiektu. W wyniku napaści ofiara trafiła do szpitala, gdzie po trzech dniach zmarła.

Gwałt w kościele wstrząsnął Nigerią

Lokalne media donoszą, że Omozuwa została zgwałcona przez napastników, a potem pobita do nieprzytomności gaśnicą. Rzecznik nigeryjskiej policji nie podaje żadnych szczegółów tej tragicznej sprawy. Jak na razie wiadome jest, że nie zostali ujęci żadni sprawcy tej tragedii.

Internauci domagają się sprawiedliwości. Coraz większą popularność zdobywa hasło #JusticeForUwa. Ludzie oczekują od władzy wyśledzenia sprawców i zastosowania wobec nich jak najsurowszej kary.

Kilka dni temu hasło #JusticeForTina było na ustach wszystkich, teraz to #JusticeForUwa. Nigeryjski rząd musi zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby chronić młode dziewczyny

- apelują internauci.

Wcześniej Nigeryjczykami wstrząsnęła śmierć 16-letniej Tiny Ezekwe, która została zastrzelona przez policjanta w mieście Lagos. Mężczyzna ten został już aresztowany, oby sprawcy gwałtu na Uwie również zaznali sprawiedliwości. 

Czytaj także