18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror!

Gwałt zbiorowy w Polsce. Mężczyźni podali pigułkę gwałtu 21-latce

06.07.2021  18:07
Brutalny gwałt we Wrześni
Brutalny gwałt we Wrześni Fot: daily_creativity/Shutterstock

28- i 29-latek usłyszeli oskarżenia ws. gwałtu na 21-latce. Podczas imprezy mężczyźni mieli podać poszkodowanej napój wraz z pigułką gwałtu. Oskarżeni zaprzeczają tej wersji wydarzeń.

Według ustaleń śledczych do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, podczas domówki zorganizowanej w mieszkaniu we Wrześni. Sprawcy podali kobiecie napój, zawierający pigułkę gwałtu.

Kiedy substancja psychoaktywna zaczęła działać, a świadomość 21-latki została zaburzona, sprawcy wykorzystali jej stan, dokonując brutalnego gwałtu.

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na podanie ofierze napoju z substancją psychoaktywną. Mamy dowody na to, co jest opisane w zarzucie, czyli gwałt miał być popełniony za pomocą podstępu, ale również przemocy - poinformował prokurator.

W wyniku trwającego przez kilka miesięcy śledztwa podejrzani w marcu zostali umieszczeni w areszcie.

Znajomi zgwałcili 21-latkę

Jak poinformował prokurator rejonowy Paweł Karpiesiuk, oskarżeni "działali wspólnie i w porozumieniu; przemocą i podstępem, polegającym na podaniu napoju z substancją psychoaktywną, która powoduje blokowanie reakcji związanych z podjęciem własnych decyzji przez pokrzywdzoną, doprowadzili do obcowania płciowego z ofiarą". Mężczyźni dobrze znali ofiarę, a plan został obmyślony już dużo wcześniej.

28- i 29-latkowie nie przyznają się do winy. Za popełniony czyny grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej