18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi mu 15 lat

Gwiazdor Vegi zatrzymany przez CBŚ! Ukrywał się w saunie

01.09.2022  08:34
Gwiazdor Vegi zatrzymany przez CBŚ
Gwiazdor Vegi zatrzymany przez CBŚ Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Aktor i scenarzysta filmów Patryka Vegi Grzegorz B. został zatrzymany przez CBŚ. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia. Przez ostatni rok ukrywał się przed organami ścigania.

Grzegorz B. - były gwiazdor, aktor i scenarzysta filmów Patryka Vegi, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Mężczyzna współpracował ze znanym reżyserem przy kilku filmach (m.in. "Bad Boy" czy "Pętla"), odpowiadał głównie za scenariusz, na ekranie pojawiał się w epizodach. W tym samym czasie igrał z prawem.

Grzegorz B. był poszukiwany od lipca 2021 roku. Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wystawił za nim wtedy list gończy. Scenarzysta i aktor miał być zaangażowany w działalność zorganizowanej grupy przestępczej.

Grzegorz B. jest podejrzanym w śledztwie dotyczącym zorganizowanych grup przestępczych, w tym zorganizowanej grupy przestępczej "Psychofans", której członkowie wywodzili się ze środowiska kibiców chorzowskiego klubu piłkarskiego

- wyjaśnił prokurator Karol Borchóski z działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

Gwiazdor Vegi poszukiwany listem gończym

Grzegorz B. był już zatrzymywany za działalność przestępczą. W styczniu 2021 roku aresztowano go na trzy miesiące pod zarzutem płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami substancji psychoaktywnych i nielegalnego posiadania broni. Miał też nakłaniać do pobicia. W kwietniu tego samego roku został zwolniony z aresztu śledczego i miał na wolności oczekiwać na rozprawę. Wolał jednak uciec i się ukryć.

Na skutek zażalenia prokuratora, Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty ponownego zatrzymania Grzegorza B. Z uwagi na ukrywanie się Grzegorza B. przed organami ścigania na podstawie postanowienia prokuratora rozpoczęto dynamiczne poszukiwania podejrzanego listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania

- mówi prokurator Borchólski.

Grzegorza B. szukano tak dynamicznie, że śledczy nie mogli go znaleźć przez kolejny rok. Mężczyzna często zmieniał ponoć miejsce pobytu.

Grzegorz B. zatrzymany

Ostatecznie funkcjonariusze z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z grupy tzw. łowców cieni CBŚP dorwali go w... saunie. W prywatnym domu odkryli tajną skrytkę wykonaną w pomieszczeniu sauny. - Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorza B., który został zatrzymany - mówi podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Grzegorz B. usłyszał kolejne zarzuty - utrudniania postępowania i wystawiania fałszywych faktur VAT. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Czytaj także