18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok!

Horror w tartaku. Deska przebiła na wylot 21-letnią pracownicę

Bartłomiej Ciepielewski
28.10.2021  14:20
Wypadek w tartaku
Wypadek w tartaku Fot: Michael Warwick/Shutterstock

Mrożący krew w żyłach wypadek wydarzył się w Słońsku. Jedno z urządzeń w tartaku z impetem wyrzuciło listwę, która przebiła na wylot ciało 21-letniej pracownicy. Sprawą zajął się państwowy inspektor pracy.

Szczegóły dotyczące wypadku w Słońsku przekazał oficer prasowy PSP Krzysztof Konopko. Jak poinformował, na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Okazało się, że w ciało 21-latki wbiła się listwa, która została wyrzucona z dużą prędkością z wielopiły służącej do cięcia drewna na mniejsze elementy. Listwa przebiła ciało kobiety i w nim utkwiła. Poszkodowana była przytomna - relacjonował Konopko.

Ratownicy na miejscu skrócili listwę z obydwu stron, by udzielić 21-latce pomocy medycznej. Potem ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

21-latka przeszła operację

Poszkodowana kobieta podczas interwencji była przytomna. Jeszcze tego samego dnia przeszła operację. Lekarze oceniają jej stan jako dobry.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajmie się policja. O sprawie poinformowano również Państwową Inspekcję Pracy, która przeprowadzi w tartaku kontrolę bezpieczeństwa.

Czytaj także