18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potrójny morderca na wolności

Jacek Jaworek poszukiwany. Wyniki sekcji zwłok ofiar

Wojciech Kozicki
16.07.2021  12:36
Jacek Jaworek oskarżony o potrójne morderstwo. Są wyniki sekcji zwłok ofiar
Jacek Jaworek oskarżony o potrójne morderstwo. Są wyniki sekcji zwłok ofiar Fot: Policja

Jacek Jaworek wciąż jest poszukiwany za potrójne morderstwo w Borowcach w województwie śląskim, które prawdopodobnie popełnił. Policja nie można odnaleźć zwyrodnialca, a tymczasem Prokuratura Okręgowa w Częstochowie ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego małżeństwa i ich syna.

Już prawie tydzień trwają poszukiwania Jacka Jaworka, który jest podejrzewany o zabójstwo trzech członków swojej rodziny. W piątek Prokuratura Okręgowa w Częstochowie opublikowała wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar, przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Jacek Jaworek poszukiwany. Są wyniki sekcji zwłok ofiar mordercy

Prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie w rozmowie z PAP powiedział, że „wszystkie 3 osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała”. W sumie morderca oddał 10 strzałów z broni kalibru 7,65. Narzędzia zbrodni jednak nie odnaleziono.

Media przypominają, że w nocy z piątku na sobotę (9-10 lipca) w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Na miejscu znaleźli martwe małżeństwo 44-latków i ich 17-leniego syna. Drugi syn w wieku 13-lat uratował się, ponieważ schronił się u rodziny.

Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym i zaocznie postawiono mu zarzut potrójnego morderstwa. Ujawniono, że niedawno opuścił zakład karny, w którym zamknięto go na 2 miesiące za niepłacenie alimentów.

Policja zwraca uwagę, że jeśli napotkacie Jacka Jaworka, nie należy podejmować samodzielnie jakichkolwiek działań. Policyjne czynności nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, która przejęła sprawę od śledczych z Myszkowa.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim oraz innych osób, aby w godzinach 18.00-6.00 przez kilka kolejnych dni unikali lub całkowicie powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych w tej miejscowości. Ma to związek z działaniami służb w zakresie poszukiwań Jacka Jaworka oraz użyciem w tym miejscu specjalistycznego sprzętu – apeluje śląska policja.

Czytaj także