18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Boimy się, jest nieobliczalny"

Nowe informacje o Jaworku. Znowu TO zrobi?

10.10.2021  11:26
Jacek Jaworek powrócił? Nowe informacje, rodzina w strachu
Jacek Jaworek powrócił? Nowe informacje, rodzina w strachu Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News, Facebook

Jacek Jaworek jest podejrzany o potrójne morderstwo w Borowcach i poszukiwany w całej Europie. Pojawiły się nowe informacje i tropy w jego sprawie, a rodzina i mieszkańcy wsi drżą ze strachu. Twierdzą, że „do wszystkiego jest zdolny”, a wcześniej groził im śmiercią.

Jacek Jaworek jest poszukiwany w całej Europie. To prawdopodobnie on w nocy z 9 na 10 lipca w miejscowości Borowce w gminie Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim zabił 44-letnie małżeństwo i ich 17-letniego syna. Wciąż jest na wolności, a bezradna policja jedynie ostrzega, że jest niebezpieczny i może mieć broń palną. Tymczasem w jego sprawie pojawiły się nowe tropy.

Jacek Jaworek - paczka i media społecznościowe. Nowy trop

Najpierw na adres straży pożarnej w Borowcach przyszła tajemnicza paczka do Jacka Jaworka, której zawartości Prokuratura Okręgowa w Częstochowie nie chce ujawnić. Jak podają Wirtualna Polska i Fakt, być może to sam poszukiwany morderca wysłał do siebie przesyłkę z Francji, by zmylić poszukiwania. Na tym jednak nie koniec, bo zwyrodnialec zmienił swoje zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych.

Służby muszę teraz ustalić, czy na konta logował się sam Jaworek, czy może ktoś robi to za niego. Zagadką jest, jaki cel ma takie działania. Głupi żart? Mylenie tropów?

Jaworek posiadał kilka kont w mediach społecznościowych. Wszystkie są cały czas aktywne i według informacji podawanych przez "Fakt" ktoś się na nich loguje. Niewykluczone, że to sam Jaworek. Teraz wyszło na jaw, że na jednym z kont pojawiło się nie tylko zdjęcie poszukiwanego, ale także innych osób, prawdopodobnie jego znajomych. Na razie ich tożsamość nie jest znana – informuje Onet.pl.

Wcześniej pojawiły się informacje, że Jacek Jaworek nie żyje i zapewne niejedna osoba w Borowcach odetchnęła z ulgą. Teraz na mieszkańców miejscowości znów padł blady strach. Wcześniej groził im śmiercią, więc nie mogą spać spokojnie.

My się ciągle boimy, nie wiadomo kiedy wróci. Mógł sam to wysłać, do wszystkiego jest zdolny. Ludzie we wsi trochę ochłonęli po tragedii, a tu znowu bomba – wyznała Faktowi osoba spokrewniona z Jaworkiem, zwracając uwagę, że poszukiwany „ma wszędzie kontakty”. 

W strachu żyje też 13-letni Gianni, młodszy syn zamordowanych Justyny i Janusza, który uciekł przed psychopatą. ”Fakt” ujawnił, że nastolatek zaczął nowe życie w rodzinie swojej cioci Iwony, siostry mamy chłopca. Zamieszkał z jej rodziną w jednym z miasteczek na Śląsku. Wszędzie ma policyjną ochronę.