18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie jest zabójca z Borowic?

Jacek Jaworek namierzony?! NOWE INFORMACJE O ZBIEGU

18.12.2021  12:38
Jacek Jaworek ukrywa się w Austrii?
Jacek Jaworek ukrywa się w Austrii? Fot: jacek Jaworek/Facebook

Jacek Jaworek ukrywa się w Austrii? oskarżony o zabójstwo w Borowicach mężczyzna pozostaje nieuchwytny. Przed zbiegiem ostrzega policja w Wiedniu.

Zamordował rodzinę i uciekł, a ukrywa się tak skutecznie, że od kilku miesięcy służby nie są w stanie go odnaleźć. Jacek Jaworek w lipcu 2021 zabił swojego brata, jego żonę i 13-letniego syna. Do dramatu doszło w Borowcach koło Częstochowy. Gdzie dziś jest zbieg?

Za informacje, które pomogą w schwytaniu uciekiniera komendant wojewódzki w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Śledczy biorą pod uwagę różne scenariusze. Jeden z nich zakłada, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Inne mówią o tym, że ukrywa się gdzieś w Polsce lub za granicą. Jako że posługuje się językiem niemieckim, podejrzenia padają między innymi na naszych zachodnich sąsiadów i Austrię.

Gdzie jest Jacek Jaworek?

To właśnie Austria nagle ostro przystąpiła do poszukiwań Polaka. Zdjęcia Jacka Jaworka pojawiły się w tamtejszych mediach, ludzie ostrzegani są przed agresywnym, niebezpiecznym przestępcą z Polski, mówiącym po niemiecku. Czyżby to właśnie tam trafiono właśnie na jego ślad?

Komunikat o zbiegu wystosowała policja w Wiedniu, informując obywateli, że zabójca może ukrywać się w krajach niemieckojęzycznych. Zdjęcia mężczyzny służby przekazały austriackim mediom.

Jacek Jaworek poszukiwany w całej Europie

O poszukiwaniach Jacka Jaworka i nagrodzie wyznaczonej za pomoc w jego ujęciu, informuje między innymi dziennik "Heute" i gazeta "Express". "Kronen Zeitung" informuje z kolei, że zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Polaka prowadzone sa w całej Austrii.

Polaka szuka Europol, wystawiono za nim list gończy i czerwoną notę Interpolu. Zdjęcia zabójcy publikuje Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania, policyjna agencja Unii Europejskiej z siedzibą w Hadze.

Jacek Jaworek poszukiwany przez Europol
Jacek Jaworek poszukiwany przez Europol Fot: Europol/Most Wanted/Screen

logo Tu się dzieje