18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

podobny całkiem do każdego

Tak teraz wygląda Jacek Jaworek? NIKT GO NIE ROZPOZNA

Emilia Waszczuk
24.06.2022  14:33
jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
jak dziś wygląda Jacek Jaworek? Fot: Śląska policja

Jacek Jaworek przepadł bez śladu. Policja kontynuuje poszukiwania potencjalnego zabójcy. Śledczy pokazali właśnie portrety progresywne zbiega.

Mija już rok, odkąd Polską wstrząsnęła informacja o masowym morderstwie w Borowcach na Śląsku. 10 lipca 2021 roku do jednego z domów w miejscowości wezwano patrol policji. Jako uzasadnienie podano awanturę rodzinną. Funkcjonariusza niestety spóźnili się z interwencją - na miejscu zastali zwłoki trojga osób

17-letni chłopiec, oraz jego 44-letni matka i ojciec, zostali zastrzeleni. Ocalał jedynie 13-latek, któremu udało się ukryć, a następnie zbiec z miejsca zdarzenia. Chłopiec jest dziś najważniejszym świadkiem w sprawie.

Jacek Jaworek poszukiwany

Jak ustaliła policja, sprawcą masakry w Borowcach jest brat zabitego 44-latka, 53-letni Jacek Jaworek. Mężczyzna zniknął bez śladu chwilę po głośnym zabójstwie. Od roku poszukują go służby w Polsce, wystawiono też za nim międzynarodowy list gończy, czerwoną notę Interpolu i Europejski Nakaz Aresztowania. Jak na razie starania mundurowych są bezskuteczne.

Co się stało z Jackiem Jaworkiem? Śledczy nie wykluczają żadnego ze scenariuszy. Przyjmują między innymi, że mężczyzna może nie żyć (mógł popełnić samobójstwo), może żyć gdzieś pod nowym nazwiskiem i po zmianie wizerunku w Polsce, mógł opuścić kraj. Komenda wojewódzka policji w Katowicach wyznaczyła nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych dla osoby, która przekaże śledczym informacje pomocne w zatrzymaniu lub odnalezieniu ciała zbiega.

Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?

Śledztwo trwa już rok, teraz śląska policja publikuje w sieci portrety progresywne Jacka Jaworka. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna - jeżeli żyje - mógł znacząco zmienić swój wizerunek. Chcą jednocześnie pokazać Polakom, jak dziś może wyglądać podejrzany o brutalne morderstwo człowiek.

Może Jaworek przybrał nowe nazwisko i żyje sobie spokojnie gdzieś w Polsce? Może jest twoim sąsiadem, lub panem, którego spotykasz w sklepie kupując bułki? Policja wierzy, że dzięki wygenerowanym portretom uda się wpaść na trop poszukiwanego. Problem w tym, że na większości zdjęć 53-latek wygląda całkiem jak przeciętny polski mężczyzna. Taki, jakich wielu widzieliśmy już i zobaczymy w swoim życiu.

Portrety mogą być jednak pomocne. Jeśli więc komuś uda się rozpoznać Jacka Jaworka i będzie w posiadaniu ważnych dla policji informacji, powinien skontaktować się ze śledczymi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach (tel. 798031306), Komendą Miejską Policji w Częstochowie (tel. 47 858 1255) lub z najbliższą jednostką Policji (tel. alarmowy 112).

Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek? Fot: Śląska policja
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?
Jak dziś wygląda Jacek Jaworek?