18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mają go!

Jarosław K. wpadł w ręce policji. Handlował szczepionkami

21.01.2021  11:19
Katowice: Jarosław K. zatrzymany
Katowice: Jarosław K. zatrzymany Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jarosław K. został schwytany przez policję. Mężczyzna zajmował się nielegalnym handlem szczepionkami przeciwko Covid-19. Teraz, dzięki sprawnej akcji służb - ten proceder zostanie w końcu zakończony.

Szczepionka na Covid-19 jest aktualnie jednym z najbardziej upragnionych specyfików, jakie mogą trafić w ręce Polaków. Nic więc dziwnego, że zaczyna się kombinowanie, jak zdobyć go w drodze niekoniecznie legalnej.

Są osoby, które w szczepionce na Covid-19 widzą dobry biznes. Do takich jednostek musiał należeć Jarosław K. Mężczyzna napisał nawet ogłoszenie, w którym gwarantował sprzedaż „nowej szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawki” oraz...  „negatywne testy COVID-19”. Właśnie te treści stały się doskonałym tropem dla śledczych.

Katowice: Jarosław K. zatrzymany przez policję

Jarosław K. był 26-letnim "przedsiębiorczym" programistą z Katowic. Policjanci Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji przy wsparciu Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach sprawili, że musiał on skończyć ze swoimi pomysłami na co najmniej kontrowersyjny biznes.

Przy okazji tej sprawy przypominamy, że szczepionka na Covid-19 jest bezpłatna i zostanie przydzielona każdemu chętnemu obywatelowi, w czasie przewidzianym przez Narodowy Program Szczepień. Natomiast zakupowanie i zażywanie środków medycznych niewiadomego pochodzenia może być śmiertelnie niebezpieczne.

Troska o własne zdrowie w czasie pandemii koronawirusa jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Nie wykazujmy się jednak przykrym brakiem rozsądku, który może być szkodliwy dla nas i naszych najbliższych. Niech przykład pojmanego Jarosława K. zapisze się w naszej pamięci.

logo Tu się dzieje