groziło mu 12 lat

KAMIL DURCZOK SKAZANY! Więzienie już czeka?

30.03.2021  12:41
Kamil Durczok skazany
Kamil Durczok skazany Fot: Polska Press/East News

Koniec procesu w sprawie byłego dziennikarza TVP i TVN Kamila Durczoka. Prezenter "Wiadomości" i "Faktów" został skazany przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim. Czeka go odsiadka?

26 lipca 20219 roku Kamil Durczok (dziennikarz zgodził się na podawanie jego pełnego nazwiska) spowodował wypadek samochodowy. Gwiazdor prowadził auto pod wpływem alkoholu, pędził autostradą A1 z zawrotną prędkością i w końcu najechał swoim bmw x6 na słupki rozdzielające pasy ruchu.

Prokuratura oskarżyła Kamila Durczoka o prowadzenie auta po pijanemu oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. W sumie mężczyźnie groziło aż 12 lat więzienia. Ostateczna kara okazała się dużo łagodniejsza.

Kamil Durczok skazany

Kamil Durczok usłyszał we wtorek 30 marca wyrok sądu, w którym ten skazuje go na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto dziennikarz nie będzie mógł siadać za kierownicą przez 5 lat i musi wpłacić grzywnę 30 tysięcy złotych na Fundusz Sprawiedliwości. Wyrok nie jest prawomocny.W czasie ogłaszania go, dziennikarza nie było na sali. 

Czytaj także