18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kobieta nie żyje

KRWAWE MORDERSTWO NA MAZOWSZU. Trwają poszukiwania nożownika

03.06.2022  18:21
Atak nożownika na Mazowszu
Atak nożownika na Mazowszu Fot: KOBRYN TARAS/Shutterstock

Morderstwo w Nacpolsku (woj. mazowieckie). Dwie kobiety zostały zaatakowane przez nożownika. Jedna z ofiar zmarła, druga walczy o życie w szpitalu. Policja poszukuje sprawcy.

Rzeczniczka KPP w Płońsku poinformowała, że w piątek po godzinie 13 służby otrzymały zgłoszenie o "dwóch kobietach zaatakowanych nożem przez mężczyznę". Na miejsce wysłano funkcjonariuszy i ratowników medycznych.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili pomocy rannym. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali. Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby - relacjonuje rzeczniczka kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Niestety, jedna z kobiet mimo przeprowadzonej reanimacji zmarła. Druga została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala.

Atak nożownika na Mazowszu

Drążek-Zmysłowska dodaje, że na miejscu zdarzenia były też dzieci w wieku 5 miesięcy oraz 2,5 roku. Zostały one zabrane do placówki medycznej na badania.

Pojazd, którym oddalili się sprawcy, kilka kilometrów dalej uczestniczył w zdarzeniu drogowym, na drodze prowadzącej do miejscowości Zaborowo. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podróżujący autem mężczyźni dalej uciekli pieszo - przekazała rzeczniczka.

Jeden ze sprawców został już złapany, badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Drugi nadal jest na wolności.

Do poszukiwań zaangażowano psy tropiące raz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku. Wkrótce może zostać również wykorzystany helikopter.