18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Czuć było alkohol”

Kamil Glik został skazany za pobicie! Pojedzie na mundial?

25.10.2022  11:10
Kamil Glik został skazany
Kamil Glik został skazany Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Jak podaje WP Sportowe Fakty, reprezentant Polski w piłce nożnej Kamil Glik został skazany za pobicie. Do sytuacji doszło już dwa lata temu na Mazurach. Za pobicie turysty sąd ukarał Glika grzywną w wysokości 10 tys. złotych.

Kamil Glik, popularny polski piłkarz grający na co dzień w Serie B i wielokrotny reprezentant Polski, został skazany za pobicie turysty. Miało to miejsce dwa lata temu na Mazurach. Podczas wakacji w 2020 roku we wsi Skorupki turysta z Krakowa Michał B. sfotografował domek dla dzieci, który znajdował się na jednej z ogrodzonych posesji. Wtedy rzucił się na niego Kamil Glik. Specjalnie podbiegł do mężczyzny i uderzył go dwa razy w twarz, po czym popchnął na ziemię i zabrał telefon.

Czuć było od niego alkohol

„Fakt” pisze, że zdaniem policjanta, który został wezwany, od Glika czuć było alkohol, a sam piłkarz stwierdził, że wypił jedno piwo i pobicie było działaniem w samoobronie. Żona piłkarza zeznała, że Kamil Glik wypił dwa piwa, a ponadto od kiedy reprezentant Polski stał się sławny, dostawał pogróżki i dlatego zareagował nerwowo na cykającego fotki nieznajomego mężczyznę.

Sąd w Giżycku ukarał Glika grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych i 5 tysięcy złotych dla poszkodowanego – łącznie 15 tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny, a sąd odwoławczy w Olsztynie utrzymał orzeczenie.

Sędzia prowadząca sprawę tłumaczyła, że turysta nie wiedział do kogo należy posesja. Natomiast adwokat poszkodowanego stwierdził, że nie musiało dojść do procesu, bo jego klient oczekiwał jedynie przeprosin.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także