18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Służby proszą o pomoc

ŻYŁA POSZUKIWANY ZA ZABÓJSTWO. Policja wystawiła list gończy

09.05.2022  17:57
Kamil Żyła poszukiwany przez policję
Kamil Żyła poszukiwany przez policję Fot: Planeta.pl

Pod koniec marca dziennikarz oraz współpracownik telewizji TVN został brutalnie zamordowany w swoim aucie. Domniemanym zabójcą Pawła K. jest Kamil Żyła, za którym służby wystawiły właśnie list gończy. Morderca prawdopodobnie ukrywa się za granicą.

Chorzowska policja nadal poszukuje sprawcy brutalnego morderstwa w Parku Śląskim w Chorzowie. O zabójstwo dziennikarza oraz pracownika TVN Pawła K. podejrzewany jest Kamil Żyła.

Kilka godzin po wydaniu wniosku o aresztowanie Żyły policja wysłała za nim list gończy. Prokuratura chce także, by podejrzany był ścigany poza Polską. Wkrótce do Sądu Okręgowego w Katowicach trafi wniosek o wysłanie europejskiego nakazu aresztowania (ENA).

Chorzowscy policjanci poszukują, podejrzanego o dokonanie zabójstwa człowieka. Sąd Rejonowy w Chorzowie wydał za poszukiwanym list gończy. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt z Policją, osobisty albo telefoniczny, pod numerem 47 85 452 55 lub 112 - przekazał PAP szef chorzowskiej prokuratury Cezary Golik.

Dziennikarz Paweł K. został zaatakowany nożem w swoim aucie w nocy z 26 na 27 marca w pobliżu stadionu GKS Katowice. Sprawca zakradł się do samochodu, a następnie kilkadziesiąt razy dźgnął mężczyznę, który siedział w aucie z kobietą. Po napaści to właśnie ona zawiozła go do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Kamil Żyła poszukiwany

Kobieta, która przebywała z Pawłem K., jest żoną mordercy. Kamil Żyła jest także podejrzewany o zamontowanie w aucie partnerki urządzenia GPS, dzięki czemu była ona stale przez niego śledzona.

Według komunikatu policji poszukiwany ma 35 lat, 175-180 cm wzrostu, waży około 75 kg oraz ma brązowy kolor oczu. Śledczy podają, że ma ciemne włosy, lecz obecnie mógł je przefarbować na blond. Znakiem szczególnym Kamila Żyly jest tatuaż z logiem FC Barcelony.