18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaatakował policjanta

Kandydat na prezydenta aresztowany. Usłyszał zarzuty karne

25.05.2020  15:47
Paweł Tanajno usłyszał zarzuty
Paweł Tanajno usłyszał zarzuty Fot: ŁUKASZ SZELAG/REPORTER

Jeden z kandydatów na prezydenta, Paweł Tanajno, został aresztowany w sobotę w czasie strajku przedsięiorców. Usłyszał zarzuty karne.

W sobotę po raz kolejny na ulice Warszawy wyszli przedsiębiorcy, protestować przeciw działaniom rządu. Ponownie również policja stanęła im na drodze i w kilkuosobowych grupkach ganiali pojedyncze osoby z transparentami. Gonili też Pawła Tanajno.

Kandydat na prezydenta został zatrzymany pod pretekstem podniesienia ręki na policjanta. Jak informuje w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji, usłyszał zarzuty karne.

Tanajno pójdzie siedzieć?

Paweł Tanajno jeszcze w sobotę został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. - Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno - podała KSP na Twitterze.

Sam Tanajno twierdzi, że to on został zaatakowany przez mundurowych. W sprawie złożył zażalenie - zostało odrzucone przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście.

logo Tu się dzieje