18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące nagranie

Katastrofa rosyjskiego samolotu. Wiele ofiar i rannych

Bartłomiej Ciepielewski
24.06.2022  11:29
Cztery osoby zginęły w katastrofie samolotu
Cztery osoby zginęły w katastrofie samolotu Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Transportowy odrzutowiec Ił-76 rozbił się podczas lądowania niedaleko miejscowości Riazań (Rosja). Na miejscu zginęły trzy osoby, czwarta zmarła w szpitalu. Kilku ciężko rannych pasażerów walczy o życie w szpitalu.

Samolot Ił-76 rozbił się w pobliżu budynków mieszkalnych niedaleko Riazania. Według wstępnych ustaleń maszyna nie uszkodziła domów. Wybuchł natomiast pożar, który udało się szybko ugasić.

O 03:18 czasu moskiewskiego departament ds. sytuacji kryzysowych w obwodzie riazańskim został poinformowany o katastrofie lotniczej w mieście Riazań. Nie zgłoszono żadnych szkód na ziemi. Informacje o ofiarach są teraz weryfikowane - informuje TASS.

Rosyjski MON przekazał, że przyczyną katastrofy była awaria jednego z silników podczas lotu szkoleniowego. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z miejsca wypadku.

Katastrofa lotnicza w Rosji

Według nieoficjalnych doniesień na miejscu zmarły trzy osoby, czwarta straciła życie po przetransportowaniu do placówki medycznej. Stan sześciu pasażerów oceniany jest jako ciężki.

Ił-76 to znany rosyjski samolot transportowy produkowany od 1974 roku. Maszyna może transportować ładunki o masie nawet do 40 ton.