18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Katowicach

Autobus wjechał w grupę ludzi. 19-latka nie żyje

Wojciech Kozicki
31.07.2021  15:16
Katowice, wypadek. Autobus wjechał w ludzi. 19-latka nie żyje
Katowice, wypadek. Autobus wjechał w ludzi. 19-latka nie żyje Fot: Magdalena Pasiewicz/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny wypadek w Katowicach. W sobotę rano w centrum miasta kierowca autobusu PKM Katowice wjechał w grupę awanturujących się na ulicy młodych ludzi. Potwierdzono, że śmierć poniosła 19-latka. Czy została wepchnięta pod autobus?

Śmiertelny wypadek w centrum Katowic. O godz. 5.50 nad ranem w sobotę w okolicy ul. Mickiewicza i deptaka na ul. Stawowej doszło do awantury grupy młodych ludzi. Zablokowali przejazd autobusu nr 910 ZTM obsługiwanego przez PKM Katowice. Jak podają media, w kierunku kierowcy posypały się wyzwiska, a ten wjechał w grupę młodych ludzi.

Autobus wjechał w ludzi w Katowicach. Kierowca zrobił to CELOWO?

Niestety, 19-latka została wciągnięta pod koła autobusu. Poniosła śmierć na miejscu. Świadkowie zeznali, że krzyczeli, ale autobus się nie zatrzymał i pojechał na zajezdnię na ulicy Mickiewicza. Policja nie potwierdziła oficjalnie, że 19-latka brała udział w bójce, a do tego pojawiły się podejrzenia, że mogła zostać wepchnięta pod autobus.

31-letni kierowca autobusu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policja analizuje teraz nagranie wideo, na którym widać całe zajście. Nieoficjalnie podano, że mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa. Wiadomo również, że 31-letni kierowca to pracownik PKM Katowice, które obsługuje część kursów dla ZTM w śląskiej metropolii.

Jesteśmy w posiadaniu tego nagrania. Kierującemu została pobrana krew do badań na obecność środków odurzających, przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy – powiedziała rzeczniczka katowickiej komendy policji Agnieszka Żyłka.