18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczne obrażenia, straszna śmierć

Katowice. Wyniki sekcji zwłok 19-latki zabitej przez autobus

Wojciech Kozicki
03.08.2021  18:13
Katowice. Wyniki sekcji zwłok 19-latki zabitej przez autobus. Makabryczne obrażenia i straszna śmierć Basi Sz.
Katowice. Wyniki sekcji zwłok 19-latki zabitej przez autobus. Makabryczne obrażenia i straszna śmierć Basi Sz. Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Tragiczny wypadek w Katowicach. Kierowca staranował grupę młodych ludzi, wciągając 19-latkę pod koła i ciągnąc ją przez kilkadziesiąt metrów. Pojawiają się nowe informacje o wypadku, a Prokuratura Okręgowa w Katowicach udostępniła wyniki sekcji zwłok dziewczyny.

Tragedia w centrum Katowic. W sobotę przed szóstą rano, blisko przejścia dla pieszych w pobliżu zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej, doszło bo bójki grupy młodych ludzi na ulicy. Kierowca autobusu nr 910 ZTM obsługiwanego przez PKM Katowice zatrzymał się, ale grupa nie zamierzała się rozstąpić. Nagle kierowca ostro ruszył, wciągając 19-latkę pod koła i ciągnąc ją tak kilkadziesiąt metrów. Podniosła śmierć na miejscu. Pojawiają się kolejne informacje o Basi Sz. Wiadomo, że osierociła dwójkę małych dzieci, a internauci śmieją się z jej śmierci na Facebooku

Katowice. Wyniki sekcji zwłok 19-latki zabitej przez autobus

Ktoś udostępnił też makabryczne nagranie z wypadku zdjęcie zwłok zmarłej nastolatki. Tymczasem kierowca autobusu podczas przesłuchania ujawnił, dlaczego zabił 19-letnią Basię.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach zdecydowała się w końcu opublikować wyniki sekcji zwłok 19-latki. Nie ujawniono czy dziewiętnastolatka była pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Media ustaliły, że wcześniej bawiła się w jednym z klubów.

Do śmierci doprowadziły rozległe, wielonarządowe obrażenia wewnętrzne oraz zewnętrzne, które spowodowały zatrzymanie krążenia – ujawniła katowicka prokuratura.

Jak ujawniła prokuratura, badania toksykologiczne wykazały w organizmie kierowcy autobusu antydepresanty i leki przeciwbólowe. Zażył leki przepisywane na receptę, co potwierdził prokurator Aleksander Duda z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Jednocześnie wykluczono, że kierowca autobusu zażywał narkotyki lub alkohol. Wciąż nie ustalono, jak zażyte leki mogły wpłynąć na zachowanie kierowcy i możliwość kierowania pojazdem. Został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzuty. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. Ujawniono również, że miał na koncie osiem kolizji drogowych, w tym część z udziałem autobusu.