18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napruty jak szpadel

Kierowca miał 6 promili. Zabrakło skali w alkomacie

07.06.2022  18:45
44-latek "wydmuchał" ponad 6 promili alkoholu
44-latek "wydmuchał" ponad 6 promili alkoholu Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Kompletnie pijany 44-latek trafił w ręce policji na stacji paliw w Renicach (woj. zachodniopomorskie). Nietrzeźwego kierowcę pomógł zatrzymać 26-latek, który zabrał mężczyźnie kluczyki i wezwał mundurowych. W trakcie badania trzeźwości na policyjnym alkomacie zabrakło skali.

W poniedziałek po godzinie 17 policjanci z Myśliborza otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który został zatrzymany na stacji paliw w Renicach.

Wczoraj około godziny 17 oficer dyżurny myśliborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym osobowym volvo, który został ujęty w trakcie wyjazdu z parkingu na stacji paliw Auto-Port w Renicach - informowała KWP w Szczecinie.

W zatrzymaniu pijanego kierowcy Volvo pomógł 26-latek, który widząc, że wcześniej 44-latek pił alkohol, podbiegł do auta i zabrał mu kluczyki. Wtedy świadkowie wezwali na miejsce funkcjonariuszy.

44-latek stanie przed sądem

Policjanci po przybyciu na miejsce nie kryli zaskoczenia. W trakcie badania alkomatem okazało się, że w urządzeniu zabrakło skali. Badanie trzeba było kilkukrotnie powtarzać.

Po pewnym czasie, gdy stężenie alkoholu spadło, urządzenie pokazało ponad 6 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas zatrzymania 44-latek przyznał, że od kilku dni bezustannie pił.

Pijany kierowca został odebrany z komisariatu przez rodzinę. Za kierowanie pod wpływem alkoholu wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz 2 lata pozbawienia wolności.