18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pijacki rajd

Kierowca tira jechał "wężykiem". Był tak pijany, że wypadł z kabiny

23.06.2022  16:53
Kierowca tira miał 2,5 promila alkoholu
Kierowca tira miał 2,5 promila alkoholu Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Lubelscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 57-latka, prowadzącego ciężarówkę z około 30-tonowym ładunkiem. Mężczyzna był tak pijany, że w trakcie kontroli wypadł z szoferki na jezdnię. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu.

W środę policjanci z Krasnegostawu podczas nocnego patrolu zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się kierowcę ciężarówki. Mężczyzna jechał "wężykiem", a dodatkowo coś popijał. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu.

Początkowo kierowca zignorował sygnały do zatrzymania. Dopiero gdy mundurowi wyprzedzili pojazd, udało się go zatrzymać. Gdy jeden z policjantów otworzył drzwi do kabiny, zatrzymany mężczyzna wyleciał z niej i wylądował na jezdni.

Kierowca tira miał 2,5 promila

Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że imprezowicz ma 57 lat i pochodzi z Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna, rozmawiając z policjantami, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Obok fotela kierowcy mundurowi znaleźli butelkę po wódce - przekazał kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

57-latek został przetransportowany do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna, a także kara więzienia.

logo Tu się dzieje