18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrząsające nagranie

Dramat na imprezie. Zawaliła się trybuna, rośnie liczba zabitych

27.06.2022  08:17
Dramatyczny wypadek w Kolumbii
Dramatyczny wypadek w Kolumbii Fot: mypreveza.gr/Associated Press/East News

Rośnie liczba ofiar niedzielnego wypadku, do którego doszło w Kolumbii. Podczas gonitwy byków jedna z trybun runęła, pogrzebując kilkaset osób. Lokalne władze mówią o czterech zabitych oraz 70 rannych. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Podczas gonitwy byków zorganizowanej w kolumbijskim El Espinal doszło do niewyobrażalnej tragedii. Na opublikowanych w Internecie nagraniach widać, jak znajdująca się na arenie drewniana trybuna nagle się rozpada, pochłaniając kilkaset osób.

Na chwilę obecną wśród zabitych są cztery osoby. Dwie kobiety, jeden mężczyzna i jeden nieletni - poinformował gubernator Tolimy Orozco w rozmowie z lokalnym radiem.

Nagranie opublikował na Twitterze m.in prezydent elekt Gustavo Petro. Polityk zaapelował do lokalnych władz, by ni wyrażały zgody na organizowanie takich wydarzeń.

Wypadek w Kolumbii

Członek rady miejskiej Ivan Ferney Rojas podkreślił, że dramatyczne zdarzenie doprowadziło do przeciążenia służb medycznych i szpitali. Wiele osób nie otrzymało jeszcze niezbędnej opieki lekarskiej.

Potrzebujemy wsparcia ze strony sąsiednich szpitali i karetek pogotowia - mówił Rojas.

Kolumbijski "El Tiempo" dodał, że byk wykorzystany do gonitwy uciekł z areny i siał panikę w El Espinal. Władze ogłosiły tam stan alarmowy.