18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żart i akcja służb

Koronawirus i broń biologiczna. Chciał zarazić pół Polski!

Wojciech Kozicki
31.03.2020  11:12
Masowe zakażenie koronawirusem w Polsce - za ten żart długo nie wyjdzie z więzienia
Masowe zakażenie koronawirusem w Polsce - za ten żart długo nie wyjdzie z więzienia Fot: policja.gov.pl

Epidemia koronawirusa w Polsce to coraz większe zagrożenie, rośnie liczba osób chorych i ofiar śmiertelnych. Jednak dla niektórych to okazja do głupich żartów. Młody Polak groził, że ma broń biologiczną i zarazi koronawirusem pół kraju. Żarty się skończyły, stanie przed sądem.

Koronawirus i głupie żarty? Pewien 24-latek z Dolnego Śląska postawił na nogi służby, bo w internecie ogłosił, że przekroczył polską granicę i ma broń biologiczną. Groził w social mediach, że zarazi pół Polski koronawirusem.

Koronawirus i broń biologiczna w Polsce

Żartowniś szybko usunął swój wpis z mediów społecznościowych, ale Policja i ABW już go namierzyły. Wkrótce do jego mieszkania wtargnęli funkcjonariusze w specjalnych kombinezonach ochronnych.

Służby zabezpieczyły urządzenia elektroniczne takie jak tablet, telefon komórkowy i laptop, które należały do mężczyzny. Przyznał się, że informacja o broni biologicznej była żartem, ale teraz nie będzie mu do śmiechu. Stanie przed sądem i grozi mu 8 lat więzienia.

Mieszkaniec Wałbrzycha jednak już całkiem serio odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 24-latek stanie przed sądem. Za popełniony czyn może trafić do więzienia na 8 lat. Ponadto pobrano od niego próbki do badań, których wynik potwierdził, że nie jest on zarażony koronawirusem. – podaje sierż. szt. Przemysław Ratajczyk.

Akcja służb w Polsce
Akcja służb w Polsce Fot: Policja.gov.pl
Czytaj także
Przeczytaj więcej