18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre informacje

Koszmarny wypadek na autostradzie. Zginęło 27 osób, wielu rannych

04.05.2022  10:04
W wypadku zginęło 27 osób
W wypadku zginęło 27 osób Fot: Ukraińska policja

W wyniku dramatycznego wypadku drogowego, do którego doszło na zachodzie Ukrainy, zginęło 27 osób, natomiast 12 rannych przetransportowano do szpitala. Służby wyjaśniają przyczyny tragedii.

We wtorek wieczorem na trasie Kijów-Czop, około 100 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej doszło do zderzenia trzech pojazdów: mikrobusu, autobusu oraz cysterny przewożącej paliwo. Wskutek wypadku wybuchł ogromny pożar.

27 osób zginęło, a 12 zostało rannych – informuje lokalna policja.

Ruch na odcinku Kijów-Czop na kilka godzin został całkowicie zablokowany. W akcji uczestniczyło 24 ratowników.

Dramat na autostradzie

Według wstępnych ustaleń policji sprawcą wypadku był kierowca mikrobusu. Tragedia nie miała związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terenie kraju.

27. ofiarą śmiertelną jest kierowca minibusa Mercedes Vito, który według ustaleń śledczych jest sprawcą największej tragedii na ukraińskich drogach w ostatniej dekadzie - poinformował ukraiński szef MSW Anton Geraszczenko.

Śledczy wyjaśniają szczegółowe przyczyny tragedii. Zdjęcia i nagrania z miejsca wypadku zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Czytaj także