18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napastnik uciekł

Krwawa masakra w Niemczech. Nożownik zabił 16-latkę z Polski

18.09.2021  16:33
Śmierć młodej Polki w Niemczech
Śmierć młodej Polki w Niemczech Fot: EllieStark/Shutterstock

16-letnia dziewczyna została zaatakowana przez nożownika w Saksonii (Niemcy). Życia rannej nastolatki nie udało się uratować. Według niemieckiego "Bilda" ofiara pochodziła z Polski.

Do zbrodni doszło w małym miasteczku Grossroehrsdorf na wschodzie Niemiec. Około 20-letni mężczyzna w trakcie kłótni z nastolatką wyjął nóż, po czym ją zaatakował. Na pomoc rannej dziewczynie ruszył jeden ze świadków.

Powiedział, że usłyszał głośną kłótnię, a następnie zobaczył ciemno ubranego mężczyznę (w wieku około 20 lat), który kilkakrotnie ugodził dziewczynę nożem - przekazało "Bild".

Próby reanimacji rannej nastolatki zakończyły się niepowodzeniem. W szpitalu lekarze stwierdzili zgon pacjentki.

16-latka z Polski zamordowana

Według informacji przekazanych przez niemiecki dziennik ofiara to "Wiktoria, z pochodzenia Polka. Mieszkała z rodzicami w oddalonym o siedem kilometrów Lichtenbergu, a do szkoły średniej uczęszczała w Grossroehrsdorfie".

Wczorajsza sekcja zwłok ofiary wykazała, że młodej dziewczynie zadano rany kłute, które  ostatecznie doprowadziły do wykrwawienia się na śmierć. Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek wskazujących na przestępstwo na tle seksualnym - poinformował prokurator Christopher Gerhadi.

Szczegółowy przebieg wydarzeń oraz motyw zbrodni nie są jeszcze znane. Policja sprawdza nagrania z monitoringu, które pozwolą namierzyć przestępcę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej