18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia...

Krwawa strzelanina na Śląsku. Nie żyje policjant

04.05.2021  11:54
Policjant ze Śląska został zastrzelony
Policjant ze Śląska został zastrzelony Fot: Planeta.pl

Nie żyje policjant z Raciborza. Funkcjonariusz został zastrzelony podczas przeprowadzania kontroli drogowej. Napastnik przebywa obecnie w szpitalu.

Do tragicznych wydarzeń doszło we wtorek przy ulicy Chełmońskiego w Raciborzu. Do policyjnej centrali wpłynęła informacja o pijanym kierowcy.

Dostaliśmy zgłoszenie, że jakiś mężczyzna zachowuje się nieracjonalnie. Policjanci pojechali na stację, już go nie było, kilkaset metrów dalej zobaczyli jednak osobę odpowiadającą rysopisowi - mówi w rozmowie z wp.pl, jeden z oficerów miejscowej policji.

Jak relacjonuje rzecznik śląskiej policji, mundurowi podjęli decyzję o rozpoczęciu interwencji wobec kierowcy samochodu Renault. W momencie, gdy mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentów, wyciągnął broń i oddał kilka strzałów w stronę policjanta.

Nie żyje policjant ze Śląska

Funkcjonariusz doznał bardzo ciężkich obrażeń. Próby jego reanimacji nie przyniosły żadnego skutku. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Napastnik został postrzelony i przebywa obecnie w szpitalu. KMP nie ujawnia szczegółów na temat zdarzenia.

Na miejscu pracuje policja i prokuratura. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

logo Tu się dzieje